بهره برداری از فولاد چادرملو در اسفند ۹۳

تاریخ ارسال : 26 ژوئن 2014 ساعت : 6:27 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

جانشین مدیر مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو از بهره برداری از کارخانه فولاد چادرملو در اسفند سال جاری خبر داد و گفت: ظرفیت تولید این کارخانه یک میلیون تن بوده و پیشرفت فیزکی آن هم اکنون حدود 87 درصد است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباس بیک در نشستی خبری با اشاره به این‌ که سال آینده کارخانه تولید آهن اسفنجی چادرملو با ظرفیت 1.6 میلیون تن نیز به بهره برداری خواهد رسید گفت: در سه ماهه نخست امسال تولید کنسانتره چادرملو دو میلیون و 750 هزار تن و سنگ آهن دانه بندی 385 هزار تن بود. همچنین برنامه امسال تولید کنسانتره چادرملو بالغ بر 10.5 میلیون تن است.

وی با اشاره به این ‌که تولید امسال شرکت چادرملو نسبت به سال قبل تغییر چندانی نخواهد داشت گفت:‌در حال حاضر با مشکل تامین آب مواجه‌ایم و قرار است از دشت سفیدآب بخشی از آب مورد نیاز معدن تامین شود.

بیک با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از 12 هزار میلیارد ریالی انجام شده در کارخانه فولادسازی و آهن اسفنجی چادرملو اظهار کرد: فاز یک و دو نیروگاه گازی 500 مگاواتی چادرملو به ترتیب تیر و مرداد ماه امسال به بهره برداری می رسد همچنین کارخانه نورد فولاد ابرکوه با ظرفیت 450 هزار تن اسفند ماه امسال به بهره برداری می‌رسد.

وی ذخیره برآوردی معدنی چادرملو 400 میلیون تن اعلام کرد و گفت:‌از این مقدار 320 میلیون تن سنگ آهن قابل استحصال است همچنین کل ذخیره احتمالی سنگ آهن ایران به بیش از 4.4 میلیارد تن می‌رسد که از این رقم 2.5 تا سه میلیارد تن قابل استحصال است.

منبع : خبرگزاری ایسنا

دیدگاه شما

خبرنامه