کاهش هزینه‌ تولید در بزرگ‌ترین کمپانی سنگ‌آهن جهان

تاریخ ارسال : 15 ژوئن 2015 ساعت : 8:55 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

کمپانی برزیلی «واله»، تولیدکننده بزرگ سنگ‌آهن جهان در جریان آخرین گزارش کاری خود که در هفته گذشته منتشر شد، اعلام کرد که نقطه سربه‌سری تولید و حمل سنگ‌آهن این کمپانی به 37 تا 41 دلار در هر تن رسیده است.
این رقم از میزان 43 دلاری که قبلا توسط واله اعلام شده بود، پایین‌تر است و آنها برای مقابله با کاهش قیمت سنگ‌آهن هزینه‌های خود را کاهش داده‌اند. به گزارش رویترز بزرگ‌ترین تولید‌کننده سنگ‌آهن در جهان میزان سرمایه‌های هزینه‌ای خود را تا سال 2018 رقمی معادل 4 میلیارد دلار اعلام کرده است، پیش‌تر این رقم 9/ 4 میلیارد دلار اعلام شده بود. همچنین این کمپانی پیش‌بینی خود را در مورد میزان درآمدهایش برای سال مالی 16-2015 از سطح 6/ 4 میلیارد دلار به سطح 1/ 3میلیارد دلار کاهش داده است. واله در گزارش‌های قبلی خود اعلام کرده‌ بود انتظار در‌آمد 4 تا 6 میلیارد دلاری برای سال مالی مذکور را دارد.

مدیر‌عامل واله در جریان ارائه این گزارش اعلام کرده است آنها پیش‌بینی ‌می‌کنند تولید سنگ‌آهن با عیار بالای چین در سال جاری به 200 میلیون تن کاهش یابد. این در حالی است که تولید سنگ‌آهن با عیار بالای چین در سال 2014 رقمی حدود 240 میلیون تن بوده است. موریلو فریرا در سخنرانی خود در ریو‌دوژانیرو اعلام کرد انتظار می‌رود مصرف سنگ‌آهن چین در نیمه دوم سال جاری میلادی افزایش یابد.

دیدگاه شما

خبرنامه