آخرین خبرها از بازار سنگ آهن چین

تاریخ ارسال : 24 ژوئن 2015 ساعت : 12:25 ب.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

قیمت معاملات فیوچرز سنگ آهن در چین ٣ درصد رشد داشته به اوج یک هفته اخیر رسید. علت محدودیت موجودی بنادر و قیمت های وارداتی بود. ولی رکود تابستانی تقاضای فولاد، کارخانه ها را وادار می کند تولید را کم کنند از این رو تقاضای سنگ آهن کمتر می شود. آخرین قیمت قرارداد سنگ آهن در بورس دالیان چین ٧١ دلار و ٢٠ سنت هر تن ثبات شده که از ١۶ ژوئن تاکنون بالاترین قیمت بوده است.
بازار فیوچرز جا برای رشد قیمت دارد ولی اگر تولید فولاد کم شود بازار سنگ آهن باز هم وارد دوره سقوط خواهد شد.
در ماه می واردات سنگ آهن از استرالیا و برزیل به چین بالا بود. آمار گمرک چین نشان می دهد قیمت های پایین باعث شده عرضه کنندگان کوچک ایرانی و سایر کشورها نتوانند در بازار چین فعالیت چندانی داشته باشند. عرضه شرکت های معدنی با هزینه تولید بالا کمتر می شود و این به نفع بازار استرالیا و برزیل است.
بین ژانویه تا ماه می سال جاری استرالیا ٢۴١,٧ میلیون تن سنگ آهن به چین صادر کرد که ١۴.٨ درصد نسبت به سال قبل رشد داشت و ۶۴ درصد کل واردات سنگ آهن چین را در بر داشت. خرید از برزیل هم ۴.٢ درصد بالا رفته ٧٠.٨٩ میلیون تن بود.
واردات سنگ آهن از ایران در ۵ ماه نخست سال ۴٨ درصد افت داشته و خرید از اندونزی در این مدت ٧۴ درصد پایین آمد.
قیمت سنگ آهن تحویل فوری در بندر تیانجین چین آخرین بار ٠,٢ درصد افت داشته ۶٠ دلار و ۵٠ سنت هر تن خشک سی اف آر شنیده شد که حدود ٣٠ درصد نسبت به کف قیمت اوایل آوریل بالاتر رفته است.

دیدگاه شما

خبرنامه