اختلاف قیمت اسلب سی آی اس و قراضه وارداتی به ترکیه نصف شد

تاریخ ارسال : 24 ژوئن 2015 ساعت : 12:31 ب.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

قیمت اسلب صادراتی ماه آگوست سی آی اس حدود ٢,۵ دلار هر تن نسبت به هفته گذشته کاهش یافته چرا که تقاضای ورق در اروپا و ترکیه کم است از طرفی ماه مبارک رمضان نیز در کشورهای خریدار آغاز شده است. رکود ماه رمضان در کشورهای مسلمان موجب شده عرصه کننده های سی آی اس به دنبال فروش به بازار شرق آسیا باشند.
شاید یک ماه قبل تصور می شد ٣٠٠ دلار هر تن فوب کف قیمت اسلب سی آی اس باشد ولی در حال حاضر این قیمت منطقی نیست و تا ١٠ دلار پایین تر است. زمانی که تقاضای ساخت و ساز باید در اوج قرار می گرفت بازار در سکوت به سر می برد. از این رو فعالان بازار نگران وخیم تر شدن اوضاع در پاییز و زمستان هستند. هفته گذشته معامله ای نهایی نشد تقاضای ورق کم است از این رو قیمت اسلب به قیمت قراضه نزدیک شده است.
تفاوت قیمت اسلب سی آی اس و قراضه وارداتی به ترکیه از ٧٠ دلار هر تن بین ژانویه تا آوریل سال جاری، به ٣٣ تا ٣۵ دلار در ماه های می تا ژوئن رسید. به طوری که هفته گذشته اسلب سی آی اس ٣٠۵ دلار هر تن سی اف آر ترکیه و قراضه وارداتی ٢٧٠ دلار هر تن سی اف آر ترکیه بود. برخی از خریداران ترک به دنبال معامله اسلب سی آی اس در ٢٨۵ تا ٢٩٠ دلار هر تن فوب هستند ولی ٢٨۵ دلار برای عرضه کننده ها با ضرردهی روبروست.

دیدگاه شما

خبرنامه