دو محموله بنزین وارداتی مرجوع شد

تاریخ ارسال : 24 ژوئن 2015 ساعت : 10:15 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اعلام اینکه دو محموله بنزین وارداتی مرجوع شده است گفت: سازمان ملی استاندارد علی‌رغم ساخت آزمایشگاه در بندرعباس هنوز گزارشی از کیفیت بنزین وارداتی ارائه نداده است.
به گزارش تسنیم، حسین امیری خامکانی درباره گزارش وزارت نفت از وضعیت تولید، توزیع و واردات بنزین به کمیسیون انرژی گفت: طبق این گزارش مصرف بنزین کشور بین ۶۸ تا ۷۰ میلیون لیتر است که از این رقم بین شش تا ۶.۵ میلیون لیتر آن وارد می‌شود.

وی با بیان این که مسئولان وزارت نفت تأکید کردند که از تیرماه سال ۱۳۹۳ بنزین وارداتی مطابق با استانداردهای یورو۴ بوده است گفت: طبق گزارش بازرسی دو محموله وارداتی بنزین به دلیل نداشتن استانداردهای مورد نظر مرجوع شده است.

وی با اشاره به اینکه حجم بنزین یورو۴ تولیدی کشور ۱۹ میلیون لیتر است که در هشت کلانشهر کشور توزیع می‌شود گفت: سهم تهران از این رقم، روزانه ۱۰ تا ۱۱ میلیون لیتر، کرج ۱.۲ تا ۱.۳ میلیون لیتر، اصفهان ۲.۱ میلیون لیتر، شیراز ۲.۸ میلیون لیتر، اهواز ۱.۱ میلیون لیتر، تبریز یک میلیون لیتر، مشهد ۲.۸ میلیون لیتر و اراک ۴۰۰ میلیون لیتر است.

امیری گفت: در گزارش وزارت نفت آمده بود که مابقی بنزین عرضه شده معمولی است البته برخی شاخص‌های آن مطابق با استاندارد یورو۴ ارتقاء یافته است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان گفت: سازمان ملی استاندارد نیز علی‌رغم ساخت آزمایشگاه در بندرعباس گزارشی از کیفیت بنزین وارداتی ارائه نداد. بر این اساس قرار شد این سازمان گزارشی را از کیفیت بنزین تولید داخلی و وارداتی به صورت مکتوب به کمیسیون انرژی ارسال کند.

دیدگاه شما

خبرنامه