قیمت امروز طلا در بازارهای جهانی

تاریخ ارسال : 24 ژوئن 2015 ساعت : 10:13 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

قیمت طلا در بازارهای جهانی امروز چهارشنبه برای چهارمین روز متوالی با کاهش روبرو شده است. به گزارش رویترز، تقویت ارزش دلار آمریکا و افزایش شاخص سهام در بازارهای بین المللی در پی امیدواری ها نسبت به توافق یونان و نهادهای بین المللی موجب شده است تا قیمت طلا بار دیگر با کاهش روبرو شده و به پایین ترین سطح در یک هفته اخیر برسد.

بر اساس این گزارش شاخص سهام در بازارهای آسیایی برای ششمین روز متوالی با افزایش روبرو شده است. سرمایه گذاران بین المللی امیدوارند که یونان و نهادهای بین المللی به زودی به توافق نهایی دست یابند و این کشور بحران زده از خطر ورشکستگی رهایی یابد.

گزارش سایت طلا حاکیست، گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا نیز بار دیگر موجب تقویت ارزش دلار شده و این مساله نیز فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

اگر یونان نتواند تا پایان ماه جاری میلادی بدهی 1.5 میلیارد یورویی به صندوق بین المللی پول را پرداخت کند، ورشکست شده و احتمالا باید از منطقه یورو خارج شود.

نشست روز پنج شنبه وزرای دارایی اروپا تا حد زیادی وضعیت یونان را روشن خواهد کرد. سرمایه گذاران بین المللی منتظر برگزاری این نشست و نتایج احتمالی آن هستند.

جیمز استیل تحلیلگر ارشد موسسه مالی اچ اس بی سی نیز تاکید کرد که سرمایه گذاران بین المللی نسبت به امیدواری های مربوط به توافق یونان واکنش نشان داده اند و این مساله موجب افت نسبی قیمت طلا شده است.

وی افزود: طلا در هفته های اخیر اخبار بدی را تجربه کرده است. تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور نیز همچنان رو به کاهش است و به طور خاص تقاضای فیزیکی در هند با افت شدیدی روبرو شده است. به نظر من سرمایه گذاران منتظر کاهش بیشتر قیمت طلا هستند تا در این بازار سرمایه گذاری کنند.

قیمت هر اونس طلا امروز چهارشنبه با 0.1 درصد کاهش به کمتر از 1177 دلار رسیده است. قیمت طلا روز سه شنبه نیز با افت 0.6 درصدی روبرو شده بود و به کمتر از 1175 دلار رسید که پایین ترین رقم از 17 ژوئن به شمار می رود.

البته برخی کارشناسان اقتصادی نیز بر این باورند که در صورت تشدید بحران مالی و بدهی یونان و عدم توافق دولت آتن با نهادهای بین المللی، تقاضا و قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش خواهد یافت.

البته یکی از مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا نیز روز سه شنبه تاکید کرد که من آماده هستم تا فدرال رزرو تا پایان امسال دو بار نرخ بهره را افزایش دهد. این مساله بار دیگر موجب افزایش گمانه زنی ها در خصوص افزایش نرخ بهره فدرال رزرو شده است.

دیدگاه شما

خبرنامه