پیش بینی ثبات نسبی قیمت فولاد در چین

تاریخ ارسال : 23 ژوئن 2015 ساعت : 11:10 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

انجمن آهن و فولاد چین انتظار دارد روند نزولی متداوم بازار فولاد این کشور با توجه به بهبود های جزیی قیمت سنگ آهن متوقف شود. تا پایان ژوئن قیمت محصولات فولادی در سطوح فعلی می ماند.
تا ١٢ ژوئن شاخص قیمت سنگ آهن انجمن آهن و فولاد چین به ۶۴ دلار و ۴٣ سنت هر تن رسید که نسبت به کف قیمت ١٠ آوریل ۴٠ درصد بهبود داشته است. ولی شاخص قیمت فولاد آن برای ١٢ هفته متوالی نزولی بود و نشان می دهد فولاد سازان چینی چقدر تحت فشارند.
البته رشد قیمت سنگ آهن موقتی بود و شاخص قیمت سنگ آهن خلوص ۶٢ درصد پلاتس ١٢ تا ١۵ ژوئن حدود ١,٧۵ دلار هر تن کاهش یافت.
در ماه می تولید روزانه فولاد چین ٢ میلیون و ٢۵٧ هزار تن بود که ١,٧ درصد نسبت به سال گذشته و ١.٨ درصد نسبت به یک ماه قبل افت داشت. ولی کمکی به کاهش فشار حاصل از مازاد عرضه نکرد چون تقاضا همچنان ضعیف است.
بین ژانویه تا می نیز چین ٣۴٠ میلیون تن فولاد تولید کرده که ١,۶ درصد نسبت به سال قبل کاهش داشت و مصرف فولاد ۵.١ درصد افت نموده ٣٠١ میلیون تن ثبت شد. از طرفی صادرات فولاد در این مدت ٣۶.٧ درصد بهبود یافته به ٣٨ میلیون تن رسید.
به گزارش ایفنا، در این بین ممکن است تقاضای فولاد چین در اروپا، جنوب شرق آسیا و کره جنوبی در نیمه دوم سال کمتر شود و در نتیجه فشار بر بازار داخلی افزایش یابد. از طرفی افزایش سرمایه گذاری های دولتی در زیرساخت ها و پروژه های زیربنایی می تواند به بهبود تقاضای فولاد و حمایت از قیمت ها کمک نماید.

دیدگاه شما

خبرنامه