افزایش ۱میلیون بشکه ای تولید نفت ایران

تاریخ ارسال : 24 آوریل 2016 ساعت : 10:01 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

وزیر نفت گفت: «تولید نفت ایران به سطح قبل از تحریم ها خیلی نزدیک شده و تولید نفت ما پس از لغو تحریم ها به میزان یک میلیون بشکه در روز افزایش یافته است.»
به نقل از پرس تی وی، بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران می گوید پس از آنکه مذاکرات اخیر در دوحه نتوانست منجر به فریز تولید شود، ایران از هر ابتکاری برای تثبیت قیمت نفت حمایت می کند.

زنگنه روز شنبه در حاشیه دیدار با همتای آفریقای جنوبی اش در تهران به خبرنگاران گفت، نشست بین تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک در دوحه یک «گام خوب» بود.

وی افزود: «علی رغم اینکه این نشست نتوانست به نتیجه برسد، اما آغاز مذاکرات برای همکاری های بین کشورهای عضو و غیر عضو اوپک و برای اینکه تولید کنندگان بزرگ عضو اوپک بپذیرند که باید برای تغییر وضعیت کاری انجام دهند، خوب بود.»

پس از آنکه به رغم درخواست ها از عربستان برای نجات توافق دوحه و کمک به تقویت قیمت نفت، ریاض اصرار کرد که ایران نیز باید به این توافق بپیوندد، اوپک، روسیه و مکزیک هفته گذشته نتوانستند به نتیجه ای درباره فریز نفتی دست یابند.

زنگنه گفت، به رغم شکست توافق دوحه، قیمت نفت روند کاهشی خود را از سر نگرفت.

وی افزود: «روند حرکت بازار و خواست تولید کنندگان و مصرف کنندگان این است که قیمت نفت در سطح جهانی افزایش پیدا کند.»

بعد از لغو تحریم های غرب در ماه ژانویه، ایران تولید نفت خود را افزایش داده است تا بتواند سهم از دست رفته خود از بازار را پس بگیرد.

زنگنه گفت ایران به نزدیکی سطح صادرات قبل از تحریم ها رسیده است.

وی افزود: «تولید نفت ایران به سطح قبل از تحریم ها خیلی نزدیک شده و تولید نفت ما پس از لغو تحریم ها به میزان یک میلیون بشکه در روز افزایش یافته است.»

وزیر نفت ایران گفت: «این روند تا زمانی که سهم ایران از بازار نفت به سطح قبل از تحریم ها برسد ادامه خواهد داشت.»

زنگنه با تینا جومات پترسون، وزیر انرژی آفریقای جنوبی دیدار و با وی درباره همکاری های نفت و انرژی از جمله از سر گیری صادرات نفت به این کشور بحث و گفت و گو کرد.

دیدگاه شما

خبرنامه