تغییر نگرش در فضای کسب و کار

تاریخ ارسال : 23 آوریل 2016 ساعت : 10:59 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی معتقد است:در قالب شبکه‌های تعاونی رابطه تولید و اشتغال پایدار و ماندگار بهتر شکل می‌گیرد و برای رونق سرمایه‌گذاری در کشور تغییر نگرش در فضای کسب و کار ضروری است.
سید حمید کلانتری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: اصلاح و بازنگری در قوانین و مقررات با هدف بهبود فضای کسب وکار و اجرایی کردن آن یکی از راهکارهای موثر برای رونق و تقویت سرمایه‌گذاری است و باید فضای کسب و کار را به بهترین شکل ممکن برای جلب و جذب سرمایه‌ها فراهم کنیم.

وی حذف موانع قانونی، تغییر نگرش‌ها و داشتن روحیه کار مشارکتی را در ایجاد بستر سرمایه‌گذاری و همچنین اجرایی کردن سیاستهای اقتصاد مقاومتی موثر خواند.

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در ادامه ارزان‌ترین شغل را مربوط به بخش تعاون دانست و گفت: تعاون ظرفیتهای زیادی در زمینه ایجاد شغل در حوزه‌های مختلف دارد و به دلیل ویژگی مشارکت مردمی و تجمیع سرمایه‌های خرد این مزیت بیشتر نمایان است.

کلانتری بر لزوم مطالعه تجربیات کشورهای دارای نظام اقتصاد تعاونی برای ارتقای جایگاه بخش تعاون در کشور تاکید کرد و گفت: برخی کشورهای دنیا دارای نظام اقتصاد تعاونی‌ هستند که باید دید در این کشورها چه اقداماتی صورت گرفته که تعاون به جایگاه مناسب خود رسیده است.

وی افزود: برای حل ریشه‌ای مشکلات بخش تعاون نیازمند محدود شدن بخش‌های دولتی و مشارکت گسترده مردم هستیم و معتقدیم بخش تعاون زمانی به رشد و بالندگی دست می‌یابد که حضور دولت در اقتصاد کمتر یابد.

معاون وزیر تعاون نهادینه شدن فرهنگ تعاون در کشور را خواستار شد و گفت: ذهنیت‌ها به بخش تعاون نباید به تعاونی‌های مصرف محدود و منحصر شود.تعاونی‌ها باید در زمینه تولید و بهره‌وری و ایجاد عدالت اجتماعی حضور پررنگتری داشته باشند تا ارتقای جایگاه بخش تعاون در اقتصاد را شاهد باشیم.

دیدگاه شما

خبرنامه