روند کاهش قیمت نفت متوقف شد

تاریخ ارسال : 23 آوریل 2016 ساعت : 3:52 ب.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

وزیر نفت با بیان اینکه پس از برگزاری نشست دوحه روند کاهش قیمت نفت متوقف شد، گفت: با هماهنگی تولیدکنندگان بازار با کمبود عرضه و شوک افزایش قیمت نفت روبرو نخواهد شد.
بیژن زنگنه امروز در حاشیه دیدار با وزیر انرژی آفریقای جنوبی در پاسخ به این سئوال که آیا ایران با توجه به نشست دوحه تولید نفت خود را افزایش داده و به دوران قبل از تحریم‌ها بر می‌گردد، گفت: تولید نفت ایران به دوران قبل از تحریم‌ها بسیار نزدیک شده است و تولید نفت ایران یک میلیون بشکه بعد از لغو تحریم‌ها افزایش یافته که این روند تا رسیدن به سهم کشور پیش از تحریم‌ها از بازار ادامه دارد.
وزیر نفت با اشاره به نشست نفتی دوحه تصریح کرد: ایران از هر برنامه ای برای تنظیم و پایدار کردن بازار حمایت می کند، ضمن اینکه نشست دوحه را قدم خوبی می دانیم؛ گرچه نتوانست به نتیجه برسد اما شروع بحث خوب بود به این صورت که بین اعضای اوپک و غیراوپک همکاری شود و تولیدکنندگان بزرگ اوپک هم بپذیرند که باید کاری برای تغییر وضع بکنند.

این عضو کابینه دولت با اشاره به کاهش قیمت نفت یک روز قبل از نشست دوحه، اظهار داشت: با این حال پس از برگزاری نشست دوحه، قیمت نفت روند نزولی نیافت، زیرا جریان بازار و خواست تولیدکنندگان و مصرف کنندگان برای اقتصاد جهانی این است که قیمت‌های نفت در سطح جهانی باید افزایش بیاید.

به گزارش مهر، این مقام مسئول همچنین خاطرنشان کرد: این مسئله سبب می شود تا در بلند مدت عرضه و تقاضا و به ویژه بخش عرضه بتواند به سرمایه گذاری بپردازد تا در آینده کمبود عرضه ای ایجاد نشود و دوباره با شوک قیمتی جهش رو به بالا روبرو نشویم.

دیدگاه شما

خبرنامه