تشدید مجازات برای رانندگانی که از صحنه تصادف فرار می‌کنند

تاریخ ارسال : 02 سپتامبر 2021 ساعت : 11:54 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به ماده 719 قانون مجازات اسلامی تاکید کرد: رانندگانی که صحنه تصادف را پیش از رساندن مصدوم به مراکز درمانی و اطلاع به پلیس ترک و فرار کنند، دو سوم مجازات آنان تشدید می‌شود.

به گزارش ایران جیب از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رابعه جوانبخت افزود: در تبصره ۲ ماده ۷۱۹ قانون مجازات اسلامی نیز آمده است، اگر همان راننده در صحنه بماند و موجبات تخفیف آلام و جراحات مصدوم را فراهم کند، از تخفیف مجازات برخوردار می‌شود.

وی تاکید کرد: قانون در برابر راننده‌ای که شهروندی مسئول و متعهد است با راننده‌ای که مسئولیت خود را انجام نمی‌دهد رفتاری مشابه نخواهد داشت.

کارشناس تصادفات پلیس راهور فاتب یادآور شد: رانندگان نباید تصور کنند، در همه موارد تصادف آن‌ها مقصر هستند، بلکه در بسیاری از اوقات عابر پیاده مقصر است؛ لذا اگر با عابر پیاده‌ای تصادف کردند در محل بمانند و پای آن تصمیم بایستند چرا که قانون و بیمه، حمایت‌ها و پوشش‌های لازم را انجام می‌دهد.

مخدوش کردن پلاک جرم و در مراجع قضائی رسیدگی می‌شود

معاون هماهنگ کننده پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: طرح برخورد قاطع با رانندگانی که اقدام به پوشش پلاک از طریق پوشاندن، گذاشتن کاور و یا دیگر پوشش‌ها به منظور ورود به محدوده طرح ترافیک یا محدوده کاهش آلودگی هوا و … اقدام می‌کنند در دستور جدی کار ماموران ما قرار دارد.

سرهنگ جهان‌شاه بهرام آبادی ادامه داد: عوامل پلیس راهور با حضور فیزیکی در سطح معابر پایتخت و استفاده از دوربین‌های نظارتی و ثبت تخلف شهری به صورت مکانیزه، برای رانندگان متخلف اعمال قانون خواهند کرد.

وی گفت: به استناد ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هرگونه تغییر در ارقام پلاک و مخدوشی آن جرم بوده و در صورت مشاهده ماموران پلیس ضمن جلوگیری از تردد این خودروها برای رسیدگی و برخورد قانونی به مرجع قضائی معرفی می‌شوند.

دیدگاه شما

خبرنامه