اپل هم وارد گود رمزارزها خواهد شد؟

تاریخ ارسال : 13 نوامبر 2021 ساعت : 12:55 ب.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

تیم کوک، رئیس شرکت اَپل، افشا کرد که این شرکت استفاده از رمزارز را «تحت بررسی» دارد و او شخصا در آن سرمایه‌گذاری کرده است.

او در کنفرانسی که نیویورک تایمز برگزاری کرده بود گفت که شرکت اپل «برنامه‌ای فوری» برای ورود به بازار رمزارز ندارد اما در حال بررسی گزینه‌هایش است. 

او در مصاحبه با اندرو راس سورکین گفت: «این موضوعی است که تحت بررسی داریم. چیزی نیست که برای انجامش برنامه‌ای فوری داشته باشیم. کارهایی [در شرکت] است که من نمی‌کنم، مثل تراز نقدینگی؛ من نمی‌روم این نقدینگی را در رمزارز سرمایه‌گذاری کنم.» برخی شرکت‌های دیگر مانند تسلا هم‌اکنون نیز در سطح شرکت در بازار بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. 

او افزود: «نه به این خاطر که من سرمایه شخصی‌ام را در رمزارز سرمایه‌گذاری نمی‌کنم، بلکه به این خاطر [سرمایه‌گذاری در رمزارز نمی‌کنم] که مردم سهام اپل را نمی‌خرند که آماج رمزارز قرار گیرند. و من چنین برنامه‌ای برای آینده نزدیک ندارم که رمزارز را به تولیدمان بیفزایم.»

 کوک در پاسخ به این سؤال که برنامه‌های اپل چیست، گفت که «امروز چیزی برای اعلام کردن» ندارد. اما او اعلان کرد که شخصا در بازار رمزارز سرمایه گذاری کرده است.

او گفت: «فکر می‌کنم منطقی است که آن [رمزارز] بخشی از مجموعه گوناگون [سرمایه‌گذاری] شما باشد، و من مدتی است که به آن توجه داشته‌ام.» 

از آقای کوک سؤال شد که آیا این به معنای آن است که مردم او را یک «غول بیت‌کوین»  توصیف خواهند کرد؟ او در پاسخ گفت که نمی‌داند مردم او را چه خطاب می‌کنند، اما این «چیزی است که از نظر شخصی به آن علاقه‌مندم.»

به نظر می‌رسد که آقای کوک در مورد توکن‌های غیرقابل تعویض، یا به عبارت دیگر قراردادهای دیجیتالی که به همان فناوری رمزارز متکی‌اند، علاقه چندانی ندارد.

او گفت که این فناوری «جالب » است، اما «مدتی طول خواهد کشید» تا برای افراد عادی کارآیی داشته باشد.

دیدگاه شما

خبرنامه