سرایت مشکلات املاک چین به بازارهای جهانی و اقتصاد امریکا

تاریخ ارسال : 11 نوامبر 2021 ساعت : 10:09 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

فدرال رزرو معتقد است مشکلات در بخش وسیع املاک و مستغلات چین می تواند به اقتصاد جهانی از جمله ایالات متحده سرایت کند. بانک مرکزی ایالات متحده روز دوشنبه هشدار داد که مشکلات مستمر املاک چین می تواند تنش های مالی در چین را افزایش دهد، که می تواند بازارهای مالی جهانی را بیشتر تحت فشار قرار دهد و بر ایالات متحده تاثیر منفی بگذارد.

فدرال رزرو به طور خاص به بحران در اورگراند، بدهکارترین توسعه دهنده چین اشاره کرد. این شرکت از ماه سپتامبر با عدم پرداخت بدهی های بیش از 300 میلیارد دلاری خود، ترس از سرایت را برانگیخت. چندین توسعه دهنده املاک دیگر نیز در چین درگیر مشکل هستند. به گزارش فولاد ایران،  فدرال رزرو خاطرنشان کرد، اگرچه مقامات چینی اقداماتی را برای کنترل بازارهای املاک انجام داده اند اما این خطر وجود دارد که آسیب پذیری های مالی همچنان در این راستا افزایش یابد.  این بانک هشدار داد که با توجه به اندازه اقتصاد و سیستم مالی چین و روابط جهانی آن، تنش‌های مالی در چین می‌تواند بازارهای مالی جهانی را از طریق بدتر شدن احساسات ریسک تحت فشار قرار دهد.


اورگراند یکی از بزرگترین توسعه دهندگان املاک و مستغلات در چین است. این شرکت بخشی از Global 500 است، به این معنی که از نظر درآمد نیز یکی از بزرگترین مشاغل جهان است. سهام در هنگ کنگ، نیویورک و سایر بازارهای اصلی قبلاً تحت تأثیر ترس از سرایت اورگراند و کاهش رشد چین قرار گرفته بودند. این نگرانی ها در هفته های اخیر کاهش یافته است زیرا اورگراند توانست پول کافی برای بازپرداخت بدهی های بین المللی به دست بیاورد. بانک خلق چین قبلاً گفته بود که اورگراند تجارت خود را نادرست مدیریت کرده است، اما خطرات آن برای سیستم مالی قابل کنترل است. لیو هه، معاون نخست وزیر چین تاکید کرده است که علیرغم آنچه او «مشکلات فردی» در بازار املاک می نامد، ریسک ها به طور کلی تحت کنترل هستند. طبق بیانیه دولت، ماه گذشته، مقامات همچنین از شرکت‌ها خواستند بدهی‌های خود را بپردازند و اصل و سود اوراق قرضه خارج از کشور را بازخرید کنند. در هفته‌های اخیر، تعداد زیادی از توسعه‌دهندگان املاک و مستغلات مسائل مربوط به جریان نقدی خود را فاش کردند و از وام‌دهندگان زمان بیشتری برای بازپرداخت آن‌ها می‌خواهند یا درباره نکول‌های احتمالی هشدار می‌دهند. املاک و مستغلات و صنایع وابسته تا 30 درصد از تولید ناخالص داخلی چین را تشکیل می دهند.


منبع: CNN

دیدگاه شما

خبرنامه