مرگ یک زن و مرد بعد از تزریق دارو

تاریخ ارسال : 06 دسامبر 2021 ساعت : 10:05 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

همزمان با مرگ یک زن و مرد بعد از تزریق آمپول در سیرجان تحقیقات برای یافتن علت اصلی این حادثه آغاز شد.

به‌گزارش ایرنا، چندی قبل خبر مرگ یک زن 55 ساله و مردی 36 ساله که در یکی از درمانگاه‌های خصوصی سیرجان اقدام به تزریق آمپول «سفتریاکسون» کرده بودند بازتاب گسترده‌ای داشت. در حالی که دکتر سید محمد رضوی رئیس نظام پزشکی سیرجان مرگ این ۲ نفر در درمانگاهی خصوصی را تأیید کرد گفت: پس از تزریق آمپول ویتامین c و آمپول سفتریاکسون این دو بیمار جان خود را از دست داده‌اند.رضوی افزود: در پی جان باختن این دو شهروند یکی از خانواده‌ها شکایت کرده و شکایت این خانواده با حضور کارشناسان در حال بررسی است.

ممنوعیت تزریق سفتریاکسون


به‌گفته دکتر رضوی طی بخشنامه‌ای به مراکز درمانی تا اطلاع بعدی از تزریق داروی سفتریاکسون در تمامی مراکز درمانی به جز بیمارستان‌ها خودداری می‌شود و فقط در صورت نیاز این آمپول در بیمارستان‌ها و با نظر پزشک تزریق خواهد شد.
مرگ سومین نفر
در حالی که بررسی‌ها در این دو پرونده ادامه داشت پنجشنبه گذشته نیز یکی از شهروندان سیرجانی که برای ایمپلنت دندان به مطب یکی از دندانپزشکان سیرجان مراجعه کرده بود دقایقی پس از تزریق آمپول بی‌حسی جان خود را از دست داد.
در حالی که بعضی منابع غیررسمی در فضای مجازی علت فوت این شهروند را نیز تزریق آمپول گمانه زنی می‌کردند، پزشکان متولی اعلام کرده‌اند علت فوت این فرد حدود ۶۵ ساله مربوط به آمپول تزریقی نبوده بلکه این فرد دچار سکته مغزی شده است.
براساس گزارش‌ها فرزندان این مرحوم نیز اجازه کالبد شکافی را برای بررسی بیشتر ندادند و با پذیرفتن نظر پزشکان درباره علت مرگ، وی را به خاک سپردند.

دیدگاه شما

خبرنامه