چرا پرسپولیس گران‌تر از استقلال است؟

تاریخ ارسال : 14 فوریه 2022 ساعت : 10:29 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

مطابق برنامه‌های قبلی قرار بود مراحل اولیه عرضه سهام پرسپولیس و استقلال در بورس، اواخر بهمن یا هفته اول اسفند انجام شود.

در همین راستا فعلا یک گام بلند برداشته شده و سرخابی‌ها قیمت‌گذاری شده‌اند. نکته ویژه اما تفاوت ارزش پرسپولیس و استقلال است که کمی در فضای مجازی بحث‌برانگیز شده. بنا بر اعلام حسین قربانزاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی، با ارزش‌گذاری کارشناسی سرخابی‌ها در هیات واگذاری، پرسپولیس ۳۲۰۰ میلیارد تومان و ‌استقلال۲۸۰۰ میلیارد تومان ارزش‌گذاری شده‌اند.

او ادامه داده که به زودی عرضه در بازار پایه فرابورس انجام می‌شود. همان‌طور که می‌بینید این دو عدد ۴۰۰ میلیارد تومان با هم اختلاف دارند و پرسپولیس ۱۴ درصد گران‌تر از استقلال ارزش‌گذاری شده است. در مطالبی که دیروز از قول رئیس سازمان خصوصی‌سازی نقل شده، دلایل این تفاوت تشریح شده است. در بخش‌هایی از توضیحات قربان‌زاده آمده: «در این ارزش‌گذاری شاخص‌های مختلفی مورد توجه قرار گرفته است. از مساله دارایی‌های دو باشگاه، موضوع ارزش نیروی انسانی و همچنین مسائل مربوط به مطالبات و بدهی‌ها و مسائل مالیاتی که به هر حال به عنوان یک معضل همواره این دو باشگاه را تهدید کرده است. انتظار ما این است که هواداران دو باشگاه با توجه به حرکت تازه‌ای که آغاز شده، همراهی در این مسیر و خصوصی‌سازی واقعی این دو باشگاه پرطرفدار فوتبال ایران است تا آنها برای نخستین بار بعد از دهه‌ها فرصتی برای نفس تازه کردن و توسعه و کار برای آینده را حس کنند. هواداران فوتبال باید در نظر داشته باشند که این ارزش‌گذاری توسط کارشناسان رسمی دادگستری انجام گرفته است.»

دیدگاه شما

خبرنامه