حملات بی وقفه هکرهای روسیه به اوکراین

تاریخ ارسال : 08 مارس 2022 ساعت : 12:02 ب.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

سرویس امنیت و اطلاعات‌فنی اوکراین ادعا می‌کند هکرهای روسی در سری حملات سایبری، سایت‌های شخصیت‌ها و سازمان‌های اوکراینی را هدف قرار داده و قصد از کار انداختن آن‌ها را داشته‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، سرویس دولتی ارتباطات ویژه و حفاظت از اطلاعات اوکراین در صفحه شبکه اجتماعی خود در توییتر نوشت: «هکرهای روسیه بی‌وقفه در حال حمله به منابع اطلاعاتی اوکراین هستند.» این سازمان مدعی است که وب‌سایت‌های متعلق به ریاست جمهوری، پارلمان، کابینه، وزارت دفاع و وزارت امور داخلی از جمله اهداف هکرها بوده‌اند.

«سرویس دولتی ارتباطات ویژه و حفاظت از اطلاعات اوکراین» یا همان Derzhspetszviazok سرویس و مرجع امنیت و اطلاعات فنی کشور اوکراین است که، تحت کنترل رئیس جمهور این کشور است. این سرویس در سال ۲۰۰۶ تأسیس شد و وظیفه آن محافظت از منابع اطلاعاتی دولت در شبکه های داده و همچنین ارائه ارتباطات دولتی ، سیستم ملی ارتباطات محرمانه ، حفاظت رمزنگاری و فنی از اطلاعات دولت بر عهده این مرجع است.

این سازمان همچنین در توییت دیگری در حساب توییتر خود با اشاره به آمار حملات سایبری روسیه و هکرهای آن نوشت: «در ۱۵ فوریه، حملات گسترده DDoS به منابع اوکراینی آغاز شد. از آن زمان تاکنون، اوکراین حدود ۲۸۰۰ حمله را متحمل شده است.»

حمله سایبری روسیه به اوکراین

بر اساس گزارشات مهاجمان با استفاده از حملات منع سرویس (DDoS) سعی داشتند حجم بالایی از ترافیک را روانه سایت‌های اوکراینی کنند تا آن‌ها را از کار بیندازند. با این حال، اوکراین نیز به عنوان پاسخ توسط سازمان مذکور اعلام کرده که سایت‌ها هنوز در برابر این حملات ایستاده‌اند و از دسترس خارج نشده‌اند و اوکراین در برابر این حملات چه در میدان مبارزه و چه در فضای سایبری مقاومت خواهد کرد.

حملهٔ محروم‌سازی از سرویس (DDoS) تلاش برای خارج کردن منابع شبکه از دسترس کاربران مجازش است. یا به طور کلی می‌توان گفت تلاش صریح مهاجمان در جلوگیری از دسترسی کاربران مجاز به سرویس‌های مشخص است؛ در واقع هر حمله‌ای علیه دسترس پذیری به عنوان حملهٔ منع سرویس تلقی می‌شود. اگرچه منظور از حمله DoS و انگیزهٔ انجام آن ممکن است متفاوت باشد، اما به‌طور کلی شامل تلاش برای قطع موقت یا دائمی یا تعلیق خدمات یک میزبان متصل به اینترنت است.

پاسخ کی‌یفبه حملات موسکو

روسیه در گذشته حمایت از حملات سایبری را به طور کامل رد کرده بود و همچنین هیچکدام از وزارت‌خانه‌ها و یا مقامات اوکراینی پاسخی به درخواست رسانه‌ها برای اظهارنظر در این زمینه ندادند.

همچنین گفته می‌شود اوکراین از هکرهای زیرزمینی خود درخواست کرده است تا به دفاع از زیرساخت‌های مهم این کشور کمک کنند و عملیات‌هایی را برای جاسوسی سایبری از نیروهای روسیه انجام دهند و بر همین اساس گفته شده بود که وب‌سایت‌های روسی هم تحت حملات DDoS قرار داشته‌اند.منبع: تسنیم

دیدگاه شما

خبرنامه