نامه بورسی دادستان کل کشور به خاندوزی

تاریخ ارسال : 15 مارس 2022 ساعت : 10:15 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email
نامه بورسی دادستان کل کشور به خاندوزی

دادستان کل کشور در راستای وظایف خود برای حفظ حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم، در نامه‌ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس شورای‌ عالی بورس، بر اعمال دقت مضاعف در روند فرایند واگذاری سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی تاکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، حجت‌الاسلام والمسلمین جعفر منتظری در این نامه ضمن استقبال از توسعه قانونمند واگذاری سهام دولتی به ضرورت توجه به حساسیت این دست واگذاری‌ها (از جمله وجود هواداران و علاقه مندان متعدد و گسترده در سراسر کشور) با اعمال دقت‌های پیشگیرانه تاکید کرده است.

همچنین در بخش دیگری از این نامه، خطاب به وزیر اقتصاد تاکید شده است جوانب مختلف این واگذاری در جلسات آتی شورای عالی بورس مطرح و مورد بررسی اعضا قرار گیرد.

فهرست دقیق دارایی‌ها، بدهی‌های بهنگام شده، پیش‌بینی دقیق درآمدهای آتی، تعیین مالکیت دارایی‌های مندرج در ترازنامه این دو باشگاه و مالکیت لوگو از موارد دیگری بوده است که در نامه پیشگیرانه دادستان کل کشور به وزیر امور اقتصادی و دارایی به آن اشاره شده است.

حجت‌الاسلام منتظری بررسی گزارش بازرس‌های قانونی و حسابرس مستقل باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال در جلسه‌ی شورای عالی بورس از سوی مسئولین را مورد مطالبه قرار داده است.

عرضه سهام سرخابی ها در زمان مقرر (۱۵ اسفند ماه) انجام و در نهایت پرونده واگذاری سرخابی‌ها پس از ۲۴ سال با تلاش مسوولان حاضر در دولت سیزدهم به نتیجه رسید.

در نخستین روز پذیره‌نویسی با مشارکت ۲۰۰ هزار نفر برای پرسپولیس و ۱۸۰ هزار نفر برای استقلال، رکورد بیشترین میزان شرکت کننده در روز اول پذیره نویسی فرابورس در سال ۱۴۰۰ شکسته شد؛ همچنین مهلت ۳۰ روزه برای پذیره نویسی در نظر گرفته شد تا هواداران این تیم با اخذ کد بورسی از فرصت لازم برای مشارکت در این واگذاری برخوردار باشند.

دیدگاه شما

خبرنامه