نت بلاکز اختلال در اینترنت اسراییل را تایید کرد

تاریخ ارسال : 16 مارس 2022 ساعت : 11:22 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

رسانه‌ های اسراییل شامگاه دوشنبه ۲۳ اسفند اعلام کردند در «بزرگ‌ ترین حمله سایبری که تا کنون علیه این رژیم انجام شده»، وب‌ سایت‌‌ های وزارتخانه‌ ها و نهادهای دولتی این رژیم هک شده است.

روزنامه «هاآرتص» به نقل از یک مقام امنیتی در وزارت جنگ اسرائیل نوشت: «ابعاد حمله نشان‌دهنده این است که یک دولت یا سازمان بزرگ، پشت این حمله است.»

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، گروه «نت‌‌بلاکز» که محدودیت‌‌های اینترنتی را در سراسر جهان رصد می‌‌کند، وقوع اختلال و کاهش شدید دسترسی به اینترنت در اسرائیل را تایید کرد و نوشت که پس از وقوع این اختلالات، شبکه دولتی میزبان سایت‌‌های اسرائیلی در سطح بین‌‌المللی از دسترس خارج شد.

«یوعاز هندل» وزیر ارتباطات اسرائیل، همراه با مسوولان ستاد ملی سایبری این رژیم، پس از وقوع این حمله یک نشست ویژه تشکیل داد. ستاد ملی سایبری نیز «وضعیت اضطراری» اعلام کرد.

تاکنون اختلال در وب‌سایت‌‌های وزارتخانه‌های کشور، خارجه، دادگستری، کار و رفاه اجتماعی، بهداشت و درمان و حتی دفتر نخست‌‌وزیری گزارش شده است؛ ولی سایت‌‌های وزارت دفاع، ارتش و سازمان‌های امنیت اسرائیل در میان سایت‌‌های هک‌شده نیست؛ زیرا سامانه‌های داخلی جداگانه دارند.

گروه‌های هکری «سایه سیاه» و «گربه‌های ملوس» از جمله مشهورترین گروه‌هایی بودند که در سال‌های اخیر در پروژه‌هایی مانند سرقت اطلاعات شخصی افراد در شرکت دارویی «ماچون مور»، حمله به شرکت اینترنتی اسرائیلی «سایبرسرو»، به شرکت بزرگ بیمه اسرائیلی «شیربیت» و شرکت امور مالی «کی‌‌ال‌‌اس» از جمله مواردی بوده که توسط این شرکت‌ها انجام شده‌‌اند.

با این حال، یوعاز هندل افزود: «نگرانی نسبت به احتمال درز اطلاعات وجود ندارد.» براساس برخی گزارش‌ها، گروه هکری «سایه‌‌ سیاه» مسوولیت این حمله را بر عهده گرفته‌‌ است.

به گزارش «ای‌‌۲۴» گروه سایه‌های سیاه چند ماه پیش هم اطلاعات هزاران کاربر اسرائیلی را از چند سایت از جمله سایت یاریابی همجنس‌گرایان موسوم به «اطراف» هک کرده بود.

یکی از مقام‌‌های امنیتی اسرائیل گفت مشکل در حال بر طرف شدن است. همین مقام گفت که نمی‌‌تواند توضیحی درباره منشأ این حمله بدهد.منبع: دنیای اقتصاد

دیدگاه شما

خبرنامه