چگونه از بیمه فراگیر خانواده ایرانی استفاده کنیم؟

تاریخ ارسال : 05 مارس 2022 ساعت : 10:24 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

به نقل از ایسنا، میرهاشم موسوی در این باره اظهار کرد: مکلف شده ایم که پوشش بیمه همگانی را برای آحاد جامعه گسترش دهیم. کار در این زمینه آغاز شده است و در ابتدای اجرای برنامه، بیمه فراگیر خانواده ایرانی، بیمه زنان خانه دار و دانشجویان را رونمایی کردیم.

وی افزود: به تدریج به سراغ سایر اقشار نیز خواهیم رفت و امکان بهره مندی از بیمه فراگیر را فراهم می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه تلاش می کنیم با توجه به ظرفیت های خوبی که برای همه آحاد جامعه فراهم می شود؛ مردم بتوانند به خوبی از این امکان بهره مند شوند، اظهار کرد: برخورداری از این نوع پوشش های بیمه ای در زمانی که فرد شاغل نیست، جزو سوابق بیمه ای تلقی شده و اگر فرد در آینده اشتغال به کار داشته باشد این سوابق نیز به مدت زمان اشتغالشان افزوده می‌شود.

موسوی با اشاره به مزیت‌ بیمه فراگیر خانواده ایرانی، گفت: سه نرخ ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد برای برخورداری از بیمه زنان خانه دار و دانشجوبان در نظر گرفته شده که ۲ درصد حق بیمه از سوی دولت و مابقی از سوی بیمه‌شده پرداخت می شود.

وی افزود: این ۲ درصد را قبلا هم برای بیمه مشاغل آزاد داشته‌ایم که برای زنان خانه‌دار هم برقرار شده است.

به گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، با توجه به ارائه خدمات به صورت غیرحضوری، درخواست و برقراری این بیمه به صورت غیرحضوری و از طریق مراجعه به درگاه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی امکان پذیر است.منبع: ایسنا

دیدگاه شما

خبرنامه