چیزی به توافق نمانده، تکلیف بورس چیست؟

تاریخ ارسال : 28 فوریه 2022 ساعت : 12:43 ب.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

ساعتی پیش سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران از آماده بودن پیش نویس توافق اتمی بین ایران و قدرت های جهانی خبر داد. بسیاری از کارشناسان معتقدند در صورت حصول توافق بین ایران و غرب بازارهای داخلی تحت تاثیر قرار گرفته و روند جدیدی را در پیش خواهند گرفت، این مسئله باعث شده تا بسیاری از کاربران بورسی در شبکه های اجتماعی پس از انتشار خبری که ذکر شد به بحث و تبادل نظر در این زمینه بپردازند.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ پس از انتشار خبر تهیه پیش‌نویس توافق اتمی بین ایران و پنج قدرت جهانی باعث شد تحرکات گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی بین فعالان بازار سرمایه ایجاد شود. از سوی دیگر با نگاهی به تابلوهای بورس به وضوح می‌توان تاثیر مثبت این خبر را بر روند بازاری که مدتی است دچار رکود سنگینی شده مشاهده کرد.

حال بسیاری از کارشناسان معتقدند تا زمانی که مفاد این پیش نویس در اختیار رسانه ها و افکار عمومی قرار نگرفته نمی توان نسبت به آثار هرگونه توافق احتمالی بر روند بازار اظهارنظر کرد اما به طور کلی به نظر می‌رسد اهالی بورس نسبت به آینده بازار در صورت تحصیل توافقی بین ایران و غرب خوشبین بوده و از آن استقبال می‌کنند.

دیدگاه شما

خبرنامه