باور‌های اشتباه خانم‌ ها در لباس پوشیدن

تاریخ ارسال : 29 مارس 2022 ساعت : 9:55 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

به نقل از برترین ها ؛ قوانین مختلفی در مورد مد وجود دارد که برخی از آن‌ها به مرور تبدیل به اصول ثابت مد شده اند، اما گذشت زمان اشتباه بودن برخی از آن‌ها را ثابت کرده است. شاید شما هم باور‌هایی در زمینه مد داشته باشید که اشتباه باشد، برای این منظور بهتر است که در ادامه مطلب همراه ما باشید. در اینجا باور‌های اشتباهی را که در مورد مد زنانه وجود دارند، برایتان آورده ایم.

همه لباس هایتان را به یک سایز می‌خرید

هر برند سایز لباس مخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال شما از برند زارا لباسی با سایز small می‌خرید، اما ممکن است که سایز شما در برندی دیگر medium باشد؛ بنابراین به یک سایز اعتماد نکنید و لباسی را که در تن تان به زیبایی می‌نشیند، بخرید.

به خاطر قد بلندتان کفش پاشنه دار نمی‌پوشید

کفش پاشنه بلند، ظاهر زنان را با هر قد و وزنی که دارند، جذاب‌تر نشان می‌دهد؛ بنابراین به خاطر قد بلندتان دور این اکسسوری را خط نکشید. شما می‌توانید که از پاشنه‌های کوتاه تری استفاده کنید، اما این که به طور کل کفش پاشنه بلند را کنار بگذارید، تصمیم عاقلانه‌ای نیست.

باور اشتباه خانم ها در لباس پوشیدن

یک رنگ بولد را برای لباس تان انتخاب می‌کنید

حتما شما هم فکر می‌کنید که تنها یک رنگ بولد را می‌توانید برای لباس تان انتخاب کنید، در غیر این صورت ظاهرتان شلوغ و بهم ریخته به نظر می‌رسد، در حالی که چنین نیست. اتفاقا اگر یک رنگ بولد را در کنار رنگ بولد دیگری به تن کنید، بسیار جذاب‌تر به نظر خواهید رسید. این تیپ رنگی برای خانم‌هایی که سبک مدرن را می‌پسندند، مناسب است.

از پوشیدن لباس‌های مردانه خودداری می‌کنید

منظور از پوشیدن لباس‌های مردانه این نیست که شما یک کت مردانه قرض بگیرید، اما لباس‌هایی هستند که می‌توانند گاهی آن‌ها را به تن کنید و به ظاهرتان تنوع دهید. به عنوان مثال سویشرت، پیراهن‌های دکمه دار یا بلوز‌های گشاد از لباس‌هایی هستند که شما می‌توانید استفاده کنید. لباس‌های گشاد یکی از ترند‌های سال ۲۰۱۹ می‌باشند، از این رو اگر می‌خواهید برای لباس هایتان هزینه‌ای نکنید، گاهی لباس‌های مردانه پدر یا همسرتان را قرض بگیرید و تیپی تازه بزنید.

لباس‌های طرح دار را با هم به تن نمی‌کنید

شاید فکر کنید که پوشیدن چند لباس طرح دار به طور همزمان هیچ جذابیتی ندارد و ظاهر شما را شلوغ نشان می‌دهد، اما این سبک لباس پوشیدن در دنیای پست مدرن امروز، جذابیت زیادی دارد. البته این مدل لباس برای هر موقعیتی مناسب نیست. شما می‌توانید این تیپ را برای موقعیت‌های غیر رسمی و دوستانه به کار گیرید. البته بهتر است که از رنگ‌های خنثی مانند سفید، مشکی، طوسی یا قهوه‌ای استفاده کنید. اگر می‌خواهید روی مد باشید، طرح پلنگی را نیز، که این روز‌ها به شدت روی مد است، در استایل تان جای دهید.

باور اشتباه خانم ها در لباس پوشیدن

زیورآلات نقره‌ای و طلایی را با هم استفاده نمی‌کنید

بدون شک شما هم زمانی که از یک زیورآلات نقره‌ای یا طلایی استفاده می‌کنید، سعی می‌کنید که باقی اکسسوری هایتان هم به همان رنگ باشد. به عنوان مثال یک انگشتر طلایی را با دستبند طلایی می‌گذارید در حالی که می‌توانید این دو را با هم میکس کنید و به ظاهرتان تنوع دهید.

چند دست لباس‌های ارزان را به یک لباس گران ترجیح می‌دهید

شاید شما دوست داشته باشید که به جای داشتن یک لباس باکیفیت و گران، چند دست لباس بی کیفیت و ارزان بخرید، اما بدانید که این با این طرز فکر به استایل تان آسیب می‌زنید. لباس‌های ارزان دوام زیادی نخواهند داشت، علاوه بر آن ظاهر شما را کژوال نشان می‌دهد، بنابراین اگر می‌خواهید که یک لباس را چند بار بپوشید و در عین حال شیک به نظر رسید، پیشنهاد می‌کنیم که کیفیت را بر کمیت ترجیح دهید.

به خاطر قد کوتاه تان لباس ماکسی نمی‌پوشید

یکی دیگر از باور‌های اشتباهی که خانم‌های قد کوتاه دارند، این است که از پوشیدن لباس ماکسی خودداری می‌کنند. اما ثابت شده که این فکر اشتباه است. اتفاقا برعکس، یک لباس ماکسی می‌تواند شما را قد بلندتر نشان دهد. البته بهتر است که دور لباس‌های ماکسی چند لایه را خط بکشید. یک لباس ساده با خط‌های عمودی انتخاب خوبی برایتان خواهد بود. با پوشیدن یک کفش پاشنه بلند در کنار آن، ظاهرتان را تکمیل کنید.

دو لباس جین را با هم نمی‌پوشید

اکثر افراد تنها به پوشیدن یک لباس جین، به عنوان مثال یک کت جین، بسنده می‌کنند، اما سال ۲۰۱۹ پوشیدن چند دست لباس جین با هم تبدیل به یک ترند شده است؛ بنابراین شما می‌توانید به عنوان مثال شلوار جین تان را با کت جین ست کنید. البته بهتر است که در این شرایط از رنگ‌های مختلف استفاده کنید مثلا اگر شلوارتان روشن است، کت تان را تیره انتخاب کنید.

باور اشتباه خانم ها در لباس پوشیدن

مشکی و سرمه‌ای را با هم نمی‌پوشید

اگر چه چند سالی ست که ست کردن دو رنگ مشکی و سرمه‌ای طرفدار زیادی ندارد، اما سال ۲۰۱۹ پوشیدن این دو رنگ در کنار هم مد شده است. برندهایی، چون میومیو، گوچی، سلین و… از برند‌هایی هستند که این ترند را در کلکسیون‌های جدیدشان معرفی کردند.

کیف کلاچ را تنها شب‌ها به دست می‌گیرید

شاید فکر کنید که کیف‌های مدل کلاچ که ظاهری کوچک و جمع و جور دارند، تنها برای میهمانی‌های شب مناسب اند، در صورتی که می‌توان آن را در طول روز و برای موقعیت‌های رسمی نیز به دست گرفت.

باور اشتباه خانم ها در لباس پوشیدن

مو‌های بلند را جذاب‌تر می‌دانید

بسیاری معتقدند که مو‌های بلند برای زنان جذابیت زیادی دارد در حالی که این در مورد همه خانم‌ها صدق نمی‌کند. در واقع مدل مو به فرم صورت شما بستگی دارد. به عنوان مثال اگر صورت گردی داشته باشید، مدل قارچی مناسب شما خواهد بود؛ بنابراین بدون توجه به باور عموم و بر اساس فرم صورت تان، مدل مویتان را انتخاب کنید.

باور اشتباه خانم ها در لباس پوشیدن

منبع: برترین ها

دیدگاه شما

خبرنامه