تفاوت سبک زندگی افراد ثروتمند مشهور و افراد معمولی

تاریخ ارسال : 30 مارس 2022 ساعت : 5:08 ب.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

وقتی از دور به رفتار و سبک زندگی افراد ثروتمند و مشهور نگاه میکنیم شاید تصوراتی در ذهنمان شکل بگیرد که خیلی هم به واقعیت نزدیک نباشد اما مختصری از واقعیت زندگی این افراد را برایتان شرح داده ایم.

تغییر سبک زندگی افراد ثروتمند مشهور بعد از پولدار شدن

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از نمناک، سبک زندگی افراد با پیشرفت دنیا دست خوش تغییر می شود. کم کم تعداد افراد ثروتمند در دنیا افزایش پیدا می کند و افراد بیش از همیشه به الماس ها، طلا و جواهر، خانه ها و ماشین های گران قیمت رو می آورند. در این جا به برخی از این اتفاقات اشاره خواهیم کرد که همین اشارات کوچک می تواند نظر شما را درباره طرز استفاده از پول و ثروت تا حدودی تغییر دهد.

زندگی افراد مشهور بعد از پولدار شدن چه تغییری کرد؟

1. هزینه بیشتر برای تحصیل

بعضی ها فکر می کنند که افراد ثروتمند نیازی به تحصیل ندارند و فراگیری علم فقط مخصوص آن هایی است که پول کافی را در زندگی ندارند اما باید این عقیده قدیمی را کنار بگذاریم. افراد ثروتمند از لحاظ مالی زندگی راحتی دارند اما این موضوع به این معنا نیست که دیدگاهشان به طور طبیعی نسبت به زندگی باز باشد.

افراد میلیونر مدرن معمولاً خرج زیادی را صرف هزینه تحصیل فرزندانشان می کنند و تقریباً یک درصد از آن ها حدود 86 درصد از درآمد خود را صرف هزینه تحصیل می کنند.

آن ها از همان زمان مهد کودک، فرزندانشان را به مکان های تحصیلی بسیار سطح بالا می فرستند و گران ترین معلم خصوصی ها را برای آن ها می گیرند. علاوه بر این که این افراد برای تحصیل خودشان هزینه زیادی را صرف می کنند و آن ها معمولا به بهترین مکان ها برای تحصیل می روند.

زندگی افراد ثروتمند

2. توجه زیاد به سلامت و سبک زندگی سالم

طبق اطلاعات و تحقیقات موجود امروزه سلامتی یکی از سمبل های لوکس بودن می باشد. میلیونرها توانایی بیشتری برای خرج دوا و درمان و بیمارستان دارند و به همین دلیل زودتر از بقیه از یک بیماری خلاص می شوند. از طرفی سبک زندگی آن ها و غذاهای مصرفی شان مرغوب تر، سالم تر و مقوی تر می باشد و در نتیجه کمتر هم نیاز به پزشک پیدا می کنند .

از طرفی تفکر افراد پولدار این است که نباید دست به جراحی های پلاستیک و دیگر عمل های زیبایی زد. آن ها عقیده دارند که بدن طبیعی فرد ظاهر بهتری دارد. آن ها تمایل دارند که هزینه بالایی را برای کلاس های ورزشی با بهترین مربی ها پرداخت کنند تا اندام زیبا اما طبیعی داشته باشند و همچنین از عادات مخربی مثل سیگار کشیدن دوری می کنند و آن ها خوش گذرانی هایی مثل سیگار یا مصرف الکل و دیکر عادات مخرب را هرگز نشانه لوکس بودن نمی دانند.

3. در قید و بند برندهای معروف نیستند

این روزها افراد ثروتمند دیگر در بند این نیستند که قدرت خود را به دیگران ابراز کنند یا این که از برندهای معروف در لوازم خود استفاده کنند.

بیشتر افراد میلیونر سعی می کنند که لباس های ساده بپوشند مثلا فردی مثل زاکربرگ همیشه یک تیشرت طوسی به تن داشت ، آن ها ترجیح می دهند که چهره ساده و واقعی خودشان را به دیگران نشان دهند.

حتی خوانندگان و بازیگران نیز این موضوع را دنبال می کنند و آن ها از پوشیدن لباس های ارزان قیمت خجالت نمی کشند و می توانند با آن ها در عموم ظاهر شوند. مثلاً بازیگران معروفی داریم که در زمان هایی لباس های حراج می پوشند.

لباس افراد ثروتمند

سبک زندگی افراد ثروتمند و مشهور

4. حفظ حریم خصوصی برایشان اهمیت دارد

افراد ثروتمند بیشتر ترجیح می دهند که حریم خصوصی خود را حفظ کنند و آن ها معمولاً در مراسم های سنتی کمتر شرکت می کنند زیرا دوست ندارند در معرض دید عموم باشند.

آن ها سعی دارند که خودشان را از حمله های ناگهانی افراد آشنا و غیر آشنا حفظ کنند و علاوه بر این که مایل نیستند به کنجکاوی دیگران پاسخ دهند و معمولاً بین سیلی از جمعیت احساس راحتی نمی کنند و از طرفی چنین سبک زندگی و دور از مردم نیازمند هزینه بالایی می باشد و این افراد باید هزینه های زیادی را صرف کنند تا دیگران آن ها را نشناسند.

همچنین خانه های آن ها باید در مکان هایی باشد که هیچ ردی از آن دست کسی نیفتد و گاهی اوقات افراد بیش از حد مشهور که از شهرت هم منزجر شده اند، به خانه های زیرزمینی نیز پناه می برند و گزاف ترین هزینه ها را برای این خانه ها پرداخت می کنند.

5. آن ها در سفر کردن به اصالت اهمیت زیادی می دهند

افراد ثروتمند فرصت بیشتری برای سفر کردن و دیدن مناطق مختلف دنیا را دارند. آن ها همه لوازم لوکس را برای یک سفر با بهترین کیفیت در اختیار دارند و بنابراین همیشه سفر در برنامه آن ها می باشد اما معمولاً سعی می کنند که به مناطق ناشناخته دنیا سفر کنند و فرزندان خود را نیز در این سفر با خود همراه می سازند تا به آن ها چیزهای زیادی را آموزش دهند.

افراد ثروتمند در سفر دو هدف را دنبال می کنند:اتحاد و امنیت. آن ها مجبورند در این سفر پول زیادی را هزینه کنند زیرا نماد یک کشور می باشند و به همین دلیل به شدت ارق ملی را در سفر نشان می دهند.

سفرهای افراد ثروتمند

6. همه جا از جواهرات گرانقیمت استفاده نمیکنند

ستارگان هالیوودی هم دوست دارند روی فرش قرمز بیش از حد دیگر بدرخشند و در این موضوع با یکدیگر رقابت می کنند. آن ها معمولا از جواهرات گران قیمت و الماس ها استفاده می کنند اما این موضوع فقط در مراسم های آن ها اتفاق می افتد، مثلاً آن ها برای یک جواهر ساده در یک جشن بزرگ حدود 10 میلیون دلار پول پرداخت می کنند، در حالی که اگر آن ها را در خیابان در حالت عادی ببینید هیچ کدام از آن جواهر ها را همراه خود ندارند.

7. آن ها برای زمان ارزش قائل اند و آن را هدر نمی دهند

افراد ثروتمند از هرآنچه که دارند، هوشمندانه استفاده می کنند و ثروت کنونی خود را در طول چند هفته به باد نمی دهند. بیش از حد در خوشگذرانی سپری نمی کنند و اغلب تحصیل کرده هستند و دوست دارند ورزش کردن، سفر کردن برای تجربه های جدید و پروژه های نو را نیز تجربه کنند.

افراد ثروتمند مانند آنچه که در فیلم ها نشان می دهند، نیستند. طبق آمار بیشتر آن ها از داشتن خدمتکار در خانه خجالت می کشند و برای همین و زنان آن ها یک مادر واقعی می باشند.

خانم های ثروتمندی در دنیا وجود دارند که خودشان نیز در یک خانواده ثروتمند به دنیا آمدند و با یک میلیونر هم ازدواج کردند اما هیچ گاه برای خانه و منزل خود خدمت کار نداشتند و همیشه نقش یک زن یا مادر را با چند فرزند به خوبی ایفا می کردند.

نحوه زندگی افراد پولدار

8. گاهی بازنشسته شدن در اوایل زندگی لذت بیشتری دارد

افراد ثروتمند شانس بسیار زیادی دارند، آن ها معمولاً زیاد از حد کار نمی کنند زیرا به اندازه کل خانواده و فرزندانشان ثروت دارند. این افراد حدود سن 40 تا 50 سال خودشان را بازنشست می کنند. معمولاً از این سن به بعد را کاملا به تفریحات باهدف می پردازند.

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که افراد ثروتمند و مشهور دنیا از سن حدود 45 سالگی به بعد خودشان را صرف خانواده می کنند و آن ها معمولاً مایلند که آرامش را تجربه کنند و دوست ندارند در هیچ جمعی ظاهر شوند .

چنانچه پیش از این در نمناک گفته بودیم افراد ثروتمند نیز مانند افراد معمولی تمایل دارند که حس کنجکاوی خود را ارضا کنند و تجربه های جدید داشته باشند. همه افراد میلیونر بلااستثنا دنبال راه و روشی عالی برای زندگی کردن می گردند.

سخت تر از دیگران راضی می شوند و همچنین دوست دارند که یک تجربه فراموش نشدنی را از زندگی به یاد داشته باشند که معمولاً این اتفاق سخت تر از انسان های معمولی برای آن ها رقم می خورد زیرا تا حدی خوشبختی را ناخواسته چشیده اند.

به طور خلاصه می توان گفت که باید تصور خود را راجع به افراد ثروتمند عوض کنیم و برای رساندن سطح زندگی خودمان به تصوری که از زندگی آنها داریم دچار مشکل نشویم ؛ آن ها زندگی معمولی مثل ما دارند، اگر چه گاهی اوقات آینده نگری و عمق فکری آن ها بهتر از ما می باشد.منبع: نمناک

دیدگاه شما

خبرنامه