چه گیاهانی را در اتاق خوابمان نگهداری کنیم؟

تاریخ ارسال : 29 مارس 2022 ساعت : 9:54 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

به نقل از عصرایران؛ اپرامگ نوشت، محرک‌های موجود در هوا می‌توانند به احتقان، التهاب، سرفه، و تولید مخاط اضافه منجر شوند که همگی بر الگو‌های تنفس تاثیرگذار بوده و خواب راحت را دشوار می‌سازند. استفاده از گیاهان تصفیه کننده هوا یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توانید برای پرهیز از این شرایط مد نظر قرار دهید.

41

۱- گیاه ماری

گیاه سانسوریا که به نام گیاه ماری و زبان مادر شوهر نیز شناخته می‌شود، نه تنها در فهرست ۱۰ گیاه برتر تصفیه کننده هوای ناسا قرار داشته، بلکه از جمله گیاهان خانگیست که هنگام شب دی اکسید کربن را به اکسیژن تبدیل می‌کند. بیشتر گیاهان خانگی این کار را تنها در روز انجام می‌دهند.

42

۲- ژربرا دیزی

همانند گیاه سانسوریا، ژربرا دیزی نیز هنگام شب دی اکسید کربن را به اکسیژن تبدیل می‌کند. از این رو، این گیاه انتخاب عالی برای اتاق خواب محسوب می‌شود.

43

۳- دراسینا کلومرا

طی مطالعه‌ای که در سال ۱۹۸۹ توسط ناسا انجام شد، از دراسینا کولوراما به عنوان یک گیاه تصفیه کننده هوا نام برده شده است. این گیاه توانایی جذب بنزن، فرمالدهید، زایلن، و تولوئن از هوا را دارد و اتاق را به محیطی بهتر برای خواب تبدیل می‌کند.

44

۴- سوسن صلح

گیاه اسپاتی فیلوم یا سوسن صلح یکی دیگر از گزینه‌هایی است که می‌توانید برای تصفیه هوا و خواب بهتر در خانه خود نگهداری کنید، زیرا این گیاه توانایی جذب سموم از هوا را دارد.

45

۵- اسطوخودوس

گیاه اسطوخودوس رایحه‌ای خوشایند را در فضا پخش می‌کند که به طور طبیعی احساس آرامش را در انسان ایجاد کرده و خواب راحت و بهتر شبانه را ممکن می‌سازد.

46

۶- پیچک انگلیسی

گیاه پاپیتال یا پیچک انگلیسی نیز در فهرست ۱۰ گیاه برتر تصفیه کننده هوای ناسا قرار داشته و به واسطه توانایی خود در جذب فرمالدهید شناخته شده است. از آنجایی که فرمالدهید یک ترکیب ارگانیک فرار (VOC) است، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آن ممکن است موجب سرطان و مشکلات رشد در رحم شود.

47

۷- آلئو

گیاه آلئو در تسکین بریدگی‌ها و سوختگی‌ها عملکرد فوق العاده‌ای دارد، اما آیا می‌دانستید که به بهبود کیفیت هوا نیز کمک می‌کند؟ افزون بر پاکسازی آلاینده‌های هوا، زمانی که مقدار مواد شیمیایی مضر در هوا بیش از حد زیاد است، ظهور لکه‌های قهوه‌ای رنگ روی برگ‌های گیاه آلئو نسبت به این مساله هشدار می‌دهد.

48

۸- گیاه عنکبوتی

گیاه عنکبوتی گزینه‌ای محبوب برای افرادی است که به آویزان کردن گلدان‌های خود علاقه دارند. این گیاه به مبارزه با آلاینده‌های مختلف از جمله بنزن، فرمالدهید، مونوکسید کربن، و زایلن که می‌توانند کیفیت خواب انسان را کاهش دهند، کمک می‌کند.

 سرخس لانه پرنده

۹- سرخس لانه پرنده

گیاه سرخس لانه پرنده دوستدار رطوبت است، از این رو، به شما یادآوری می‌کند که از خشکی بیش از حد هوای اتاق خواب خود پیشگیری کنید.

فیلودندرون برگ قلبی

۱۰- فیلودندرون برگ قلبی

فیلودندرون یا پتوس برگ قلبی از جمله گیاهان رونده است که به مراقبت زیاد نیاز نداشته و به طور خاص در جذب فرمالدهید از هوای داخل ساختمان بسیار موثر عمل می‌کند.منبع: عصر ایران

دیدگاه شما

خبرنامه