حذف تمامی برنامه های ضبط مکالمات از گوگل پلی

تاریخ ارسال : 24 آوریل 2022 ساعت : 10:16 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه Google Phone که از قبل روی جدیدترین گوشی‌های پیکسل و بسیاری از تلفن‌های اندرویدی پیشرفته نصب شده است قابلیت ضبط تماس‌ها در برخی از مناطق دست کم در جایی که قانونی است را دارد. این ویژگی (ضبط تماس) در سایر نقاط جهان و در تلفن‌هایی که قابلیت داخلی ندارند وجود ندارد و کاربر باید از برنامه‌های جانبی استفاده کند.

حال گفته می‌شود گوگل قصد دارد برنامه‌های ضبط تماس را از فروشگاه خود حذف کرده و تمام این سرویس‌ها را غیرفعال کند. بر اساس سیاست‌های جدید گوگل، تمام این برنامه‌ها از تاریخ ۱۱ مه ۲۰۲۲ از فروشگاه گوگل پلی حذف خواهد شد. یکی از کارمندان Google play Trust & Safety گفت که سیاست‌های جدید گوگل به طور خاص برنامه‌های ضبط مکالمات یک شخص با شخص دیگر بی اطلاع از ضبط تماس را مسدود خواهد کرد که معمولا شامل برنامه‌های شخص ثالث می‌شود. این بر خلاف برنامه‌هایی مانند Google Phone است که از قبل به طور پیش فرض روی گوشی‌ها فعال است و و برای فعال کردن این عملکرد نیازی به خدمات دسترسی ندارند.

گوگل سال‌ها است که برنامه ضبط تماس را حذف می‌کند. پس از آنکه این شرکت API‌های رسمی ضبط تماس اندروید در نسخه ۶ مارشمالو را حذف کرد با منسوخ کردن API‌های بیشتر دسترسی صدای تلفن در Android ۹ Pie محدودتر کرد. با این حال قابلیت تماس شخص ثالث ممکن است به زودی به طور کامل حذف شود.منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه شما

خبرنامه