دکوراسیون خانه به سبک ایتالیایی + عکس

تاریخ ارسال : 08 مه 2022 ساعت : 5:29 ب.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

دکوراسیون به سبک ایتالیایی یکی از پرطرفدار ترین سبک به کار رفتار در چیدمان خانه است که باید از وسایل تجملاتی و با ارزش و همچنین با کیفیت بالا و گران قیمت باشد .

در دکوراسیون خانه به سبک ایتالیایی ، از مبل های سلطنتی ، سنگ فرش از جنس مرمر و همچنین رنگ طلایی در بیشتر وسایل خانه به کار برده می شود.

استفاده و چیدن اکسسوری و مجسمه های شیک و گران قیمت هم یکی از ضرورت ها در سبک ایتالیایی است و باعث جلوه بیشتر خانه می شود .

چیدمان خانه به سبک ایتالیایی

اصولا سبک ایتالیایی ، مورد پسند خانواده های با سطح مالی بالا و مرفه است و بیشتر آنها برای چیدمان و انتخاب سبک خانه شان ،سراغ سبک ایتالیایی می روند و آن را در الویت قرار می دهند.

چیدمان خانه به سبک ایتالیایی

گچ بری های ویژه در قسمت سقف و دیوار ها به خاص بودن خانه کمک می کند و فضای خانه را سلطنتی جلوه می دهد. در این سبک طراحان سعی می کنند از رنگ هایی مثل طلایی ، مشکی و سفید بیشتر از سایر رنگ های دیگر به کار گیرند.

در خانه های ایتالیایی پنجره های بلند و قدی به همراه پرده های سلطنتی و سنگین از رنگ های سفید و طلایی است. البته در بعضی از مواقع ، از پرده ی قرمز بخاطر سلطنتی و شیک بودن آن در دکوراسیون خانه ایتالیایی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی همه اینها بستگی به سلیقه صاحب خانه دارد.

چیدمان خانه به سبک ایتالیایی

تاثیر رنگ طلایی در دکوراسیون ایتالیایی

طلایی جزو رنگ هایی است که در سبک دکوراسیون ایتالیایی بسیار پرکاربرد است. رنگ طلایی نه تنها در گذشته بلکه امروزه هم در این سبک از چیدمان به کار گرفته می شود و از آن برای رنگ مبلمان ، پرده ، اکسسوری ها و مجسمه ها ، عتیقه ، و حتی گچ بری های سقف و رنگ لوستر ها استفاده می شود.

چیدمان خانه به سبک ایتالیایی

همچنین از این رنگ تجملاتی ، در سرویس بهداشتی خانه به عنوان رنگ میز و آینه ی سرویس بهداشتی هم پرکاربرد است و معمولا خانه های به سبک ایتالیایی ، سرویس طلایی سفید و طلایی دارند. به همین دلیل فضای سرویس بهداشتی که شامل دستشویی و حمام می شود را تقریبا بزرگ در نظر می گیرند تا بتوانند وسایل های تزئینی مورد نظرشان را در آن جا قرار دهند. جالب است بدانید که در دکوراسیون ایتالیایی ، در همه جای خانه تجملات به چشم می آید.

چیدمان خانه به سبک ایتالیایی

دکوراسیون خانه ایتالیایی دارای دو سبک قدیمی و مدرن است که ما در ادامه متن شما عزیزان را با این سبک ها بیشتر آشنا خواهیم کرد :

چیدمان خانه به سبک ایتالیایی

دکوراسیون سبک ایتالیایی قدیمی

در گذشته ، افرادی که خانه هایی با چیدمان و دکور ایتالیایی داشتند ، لوستر های بزرگ و چشم نما را در قسمت سقف خانه نصب می کردند. قسمتی که این لوسترها نصب میشد ، گچ بری های خاص و اشرافی داشت که چشم هر بیننده ای را به خود می دوخت. می توان گفت بیشتر نور خانه را ، لوسترها تامین می کردند.

چیدمان خانه به سبک ایتالیایی

فضای داخلی خانه های سبک ایتالیایی

در این سبک فضای خانه ، از رنگ های روشن و دلباز به کار گرفته می شد و از عتیقه های گران قیمت و تابلوهای نقاشی و همچنین تابلو فرش ها برای پر کردن دیوارهای سفید استفاده می شود.

چیدمان خانه به سبک ایتالیایی

دکوراسیون سبک ایتالیایی مدرن و امروزی

امروزه علاقه مندان به سبک دکوراسیون ایتالیایی سعی می کنند از تجملات زیاد و شلوغی بیش از حد خانه خودداری کنند و از وسایلی ساده اما شیک برای چیدمان خانه کمک بگیرند.

در سبک ایتالیایی مدرن از لوستر های متوسط و کریستالی استفاده می شود و هم‌چنین از فرش های ابریشمی برای کف خانه به کار گرفته می شود.

چیدمان خانه به سبک ایتالیایی

در سبک ایتالیایی مدرن ، طراحان دکوراسیون توصیه می کنند که از اکسسوری ها و مجسمه های ساده و شیک اما گران قیمت استفاده کنند و خانه را با وسایل های بزرگ ، شلوغ نکنند.

چیدمان خانه به سبک ایتالیایی
چیدمان خانه به سبک ایتالیایی
چیدمان خانه به سبک ایتالیایی

منبع: بیتوته

دیدگاه شما

خبرنامه