چگونه سرعت رایانه را افزایش دهیم

تاریخ ارسال : 09 مه 2022 ساعت : 9:12 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

 به نقل از فرارو،  یاهولایف نوشت: این شش راهکار شامل موارد زیر می‌شود:

۱-برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های استفاده نشده را حذف کنید

برنامه‌های استفاده نشده فضای ذخیره‌سازی ارزشمندی را اشغال می‌کنند. هر چیزی را که بیش از شش ماه استفاده نکرده‌اید حذف کنید.

۲- نرم‌افزار آنتی ویروس دریافت کنید

نرم‌افزار آنتی ویروس مانند System Mechanic با شناسایی و عیب‌یابی دلایل اصلی مشکلات دستگاه شما به بهبود عملکرد رایانه‌تان کمک می‌کند. این نرم‌افزار به پاک کردن آشغال‌ها از رایانه شما کمک می‌کند، اتصالات اینترنت بی‌سیم ناپایدار را رفع می‌کند و فضای ذخیره‌سازی را آزاد می‌کند تا رایانه شما تقریبا مانند روز نخست کار کند.

نرم‌افزار آنتی ویروس System Mechanic هم چنین می‌تواند از شما در برابر مجرمان سایبری محافظت کند. به عنوان مثال، هکر‌ها می‌توانند بدافزار‌ها را در قالب ویروس ها، جاسوس افزارها، ابزار‌های تبلیغاتی مزاحم و تروجان (یک برنامه نفوذی از نوع بدافزار است و به سیستم عامل دسترسی سطح بالا پیدا می‌کند. در حالی که در ظاهر به نظر می‌آید یک کار مناسب در حال انجام است یک داده ناخواسته را روی سیستم نصب می‌کند که اغلب دارای یک در پشتی برای دسترسی غیرمجاز به رایانه مقصد است. این در پشتی گرایش به دیده نشدن توسط کاربران را دارد، اما ممکن است باعث کند شدن رایانه شوند) ارسال کنند.

متداول‌ترین روش هک از طریق پیام‌های کلاهبرداری، ارسال ایمیل یا پیام‌های رسانه‌های اجتماعی است که در آن هکر‌ها خود را به عنوان یک شخص یا برند مورد اعتماد نشان می‌دهند تا بتوانند اطلاعات شخصی را بربایند. کلیک کردن روی هر لینک ناآشنا در این پیام‌ها می‌تواند به مجرمان امکان دسترسی به هویت، رمز عبور و جزئیات بانکی شما را بدهد و با این اطلاعات، هکر‌ها می‌توانند از قربانیان خود سوء استفاده کنند.

برنامه‌های آنتی ویروس مانند System Mechanic می‌توانند با اسکن کردن فایل‌ها پیش از باز کردن و شناسایی کد‌های مخرب در هنگام اجرا از شما محافظت کنند. علاوه بر این، System Mechanic فایل‌های آلوده را حذف می‌کند و دسترسی به وب سایت‌های خطرناک را مسدود می‌سازد.

۳-رَم بیش‌تری به سخت‌افزار خود بیافزایید

رَم (RAM) یک حافظه موقت است که توسط سیستم عامل رایانه شما استفاده می‌شود و به اجرای روان برنامه‌های شما کمک می‌کند. همان طور که از برنامه‌های بیشتری استفاده می‌کنید رایانه شما به رم بیشتری نیاز دارد. در غیر این صورت، رایانه شما به دلیل کمبود رم کُند می‌شود. توصیه می‌شود RAM خود را با حافظه‌های اضافی به عنوان یک راه حل آسان تقویت کنید یا در صورت لزوم می‌توانید RAM موجود خود را جایگزین کنید.

۴-افزونه مدیریت نشانک‌های مرورگر را نصب کنید

اگر صفحات زیادی را به طور همزمان باز می‌کنید سیستم شما را به میزان قابل توجهی کند خواهد شد. از افزونه مدیریت صفحات مرورگر استفاده کنید تا صفحات را در گروه‌های مختلف طبقه‌بندی کند. این وضعیت به شما این امکان را می‌دهد که به سرعت آن چه را که به دنبال آن هستید بدون کاهش سرعت رایانه خود پیدا کنید.

۵-محل کوکی‌های مجازی خود را تمیز کنید

کوکی‌ها فایل‌های متنی کوچکی هستند که در هارد دیسک شما ذخیره می‌شوند و حاوی داده‌هایی مانند جزئیات ورود به سیستم، اولویت‌های خرید و سایر اطلاعات شخصی هستند. پاک کردن کوکی‌ها می‌تواند به افزایش سرعت دستگاه شما کمک کند.

۶- نرم‌افزار و برنامه‌های خود را به روز کنید

سیستم عامل شما برای همگام شدن با تهدیدات جدید نیازمند به روزرسانی‌های منظم است. اکثر برنامه‌ها نیز برای ایمن ماندن نیاز به ارتقای دوره‌ای دارند. به روزرسانی‌های سیستم خود را پیگیری کنید و مطمئن شوید که برنامه‌ها را به موقع نصب می‌کنید.منبع: فرارو

دیدگاه شما

خبرنامه