خرید شیر دامداران با قیمت جدید

تاریخ ارسال : 24 مه 2022 ساعت : 11:39 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های تولیدکنندگان فرآورده های لبنی پاستوریزه ایران با بیان اینکه شیر با قیمت کیلویی 12 هزار تومان از دامداران خریداری می شود گفت: تا زمانی که مازاد شیر در کشور وجود داشته باشد آمادگی خریداری آن توسط اتحادیه وجود خواهد داشت.

در راستای حمایت از دامداران، خرید شیر خام با قیمت مصوب جدید هر کیلوگرم 12 هزار تومان  انجام می شود.

سه شرکت بزرگ صنایع لبنی بر اساس توافق صورت گرفته با وزارت جهاد کشاورزی شیرخام  دامداران را با قیمت  جدید خریداری می‌کنند همچنین اتحادیه تعاونی های فرآورده های لبنی کشور از خرید روزانه تا 3 هزار تن شیر خام از دامداران خبر داده است.

 علی احسان ظفری مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره اتحادیه تعاونی‌های تولیدکنندگان فرآورده های لبنی پاستوریزه ایران ضمن اطمینان به دامداران برای خرید شیر مازاد در کشور، گفت: توان خریداری تا 3 هزار تن شیر مازاد به صورت روزانه در این اتحادیه وجود دارد.

وی با بیان اینکه شیر با قیمت کیلویی 12 هزار تومان از دامداران خریداری می شود، تصریح کرد: هزینه حمل نیز به عهده اتحادیه خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه تا زمانی که مازاد شیر در کشور وجود داشته باشد آمادگی خریداری آن توسط اتحادیه وجود خواهد داشت، یادآور شد: بخشی از شیر خریداری شده تبدیل یه محصولات لبنی و بخش دیگری تبدیل به شیر خشک و کره خواهد شد.

به گفته وی، در صورت مازاد نیاز کشور پس از فرآوری با همراهی دولت برای صادرات آن برنامه ریزی می‌کنیم.

بنابر این گزارش قیمت هر کیلوگرم شیر خام در تیر ماه سال گذشته توسط کارگروه وزارت جهاد کشاورزی، 6 هزار و 400 تومان اعلام شد که در سال جاری بعد از اصلاح یارانه کالاهای اساسی و افزایش هزینه های تولید، قیمت شیر خام دامداران 2 برابر شد.

دیدگاه شما

خبرنامه