علت تلخی دهان در هنگام صبح و بعد از بیدار شدن

تاریخ ارسال : 08 ژوئن 2022 ساعت : 11:59 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

چرا صبح ها که از خواب بیدار می شوید، در دهان خود طعم تلخی را احساس می کنید؟ اگر می خواهید بدانید علت تلخی دهان در صبح چیست ، خواندن این مطلب روزیاتو را از دست ندهید.

به نقل از روزیاتو، حتما در تلویزیون و سینما دیده اید که تقریباً همه با نفس تازه و خوشبو از خواب بیدار می شوند. اما همه اینها روی پرده نقره ای است! در دنیای واقعی، همه چیز کمی فرق دارد.

بنابراین، بیشتر صبح ها که از خواب بیدار می شوید، به احتمال زیاد طعم بد و تا حدودی تلخی در دهان خود دارید. اگر همیشه فکر می‌کردید که چرا این اتفاق می‌افتد، در این مطلب روزیاتو، دلایل احتمالی طعم تلخ دهان را به شما خواهیم گفت؛ دلایلی که حتما دندانپزشکتان می خواهد شما بدانید.

کاهش میزان بزاق

زمانی که می‌خوابید، مقدار بزاق شما کاهش می‌یابد، که خوشبختانه باعث می‌شود در تمام طول شب آب دهانتان نریزید. با این حال، کمبود بزاق باعث خشک شدن دهان شما در طول شب می شود و در نتیجه می تواند علت تلخی دهان شما در صبح باشد.

بهداشت ضعیف دهان

اگر عادت به مسواک زدن و نخ دندان کشیدن قبل از خواب ندارید و اگر می خواهید هر روز صبح خود را از شر این مزه بد دهان خلاص کنید، بهتر است این کار را از همین الان شروع کنید. اگر مسواک نزنید و نخ دندان نکشید، اجازه می دهید ذرات غذا ساعت ها و ساعت ها در دهان شما باقی بمانند. همین کار باعث تشکیل باکتری در داخل دهان شما نیز می شود.

سیگار کشیدن و استفاده از سایر محصولات تنباکو

اگر سیگاری هستید یا از تنباکوی جویدنی یا سایر محصولات تنباکو به طور منظم استفاده می کنید، نه تنها بر سلامتی شما تأثیر منفی می گذارد، بلکه ممکن است دلیل این باشد که شما هنگام بیدار شدن چنین طعم بدی در دهان خود دارید.

مسائل مربوط به سلامت

هنگامی که دیابت، عفونت سینوسی، آبریزش بینی یا سایر مشکلات سلامتی دارید، این موارد اغلب با طعم بد در دهان شما نه تنها زمانی که از خواب بیدار می شوید، بلکه در زمان های دیگر در طول روز نیز همراه است.

علت تلخی دهان در صبح و مزه بد دهان می تواند ناشی از این دلایل و همچنین داروهای خاصی باشد که مصرف می کنید یا غذاهایی که می خورید. اما بهتر است با دندانپزشک خود در مورد اینکه چه کاری می توان برای حل مشکل خود انجام دهید صحبت کنید.منبع: روزیاتو

دیدگاه شما

خبرنامه