مرورگر اینترنت اکسپلورر پس از ۲۷ سال به کار خود پایان داد

تاریخ ارسال : 15 ژوئن 2022 ساعت : 4:43 ب.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

مرورگر قدیمی اینترنت اکسپلورر از امروز چهارشنبه 25 خردادماه 1401 رسما به کار خود پایان می‌دهد.

نزدیک به یکسال پیش بود که مایکروسافت اعلام کرد که در تاریخ ۱۵ ژوئن ۲۰۲۲ (۲۵ خرداد ۱۴۰۱) به پشتیبانی خود از مرورگر اینترنت اکسپلورر  پایان خواهد داد.

 امروز همان تاریخی است که مایکروسافت وعده اش را داده بود و بر طبق آن به خدمت حدود ۲۷ ساله این مرورگر خاتمه می‌دهد.

بنا به اعلام مایکروسافت از امروز کاربران دیگر قادر به استفاده از این مرورگر نخواهند بود و زمانی که بخواهند از اینترنت اکسپلورر ۱۱ استفاده کنند، به صورت خودکار مرورگر اج کرومیوم مایکروسافت بازخواهد شد. البته برخی از نسخه های خاص و خیلی قدیمی ویندوز که محبوبیت چندانی هم بین کاربران ندارند، کماکان از اینترنت اکسپلورر پشتیبانی خواهند کرد.

مایکروسافت اما در برابر نگرانی برخی از کسب و کارهایی که برای دسترسی به خدمات و برخی از قابلیت های تعدادی ازسازمان ها هنوز الزام دارند که از این مرورگر قدیمی استفاده کنند، راه حلی ارائه کرده است:

در مرورگر جدید اج، حالت اینترنت اکسپلورر قرار گرفته شده است تا کاربران بتوانند از سرویس هایی که با این مرورگر سازگاری دارند استفاده کنند. این حالت تا سال ۲۰۲۹ مورد حمایت وپشتیبانی خواهد بود. برای استفاده ازاین قابلیت کاربران باید به مسیر edge://settings/defaultbrowser بروند و گزینه Allow sites to be reloaded in Internet Explorer را فعال کنند و حالا کافیست مرورگر را بسته و دوباره بازکنند.

برای نزدیک به یک دهه مرورگر IE حاکم مطلق دنیای مرورگرها بود اما در یک دهه اخیر و در پی بروزمشکلاتی پیرامون این مرورگر، گوگل کروم توانست اکسپلورر را به حاشیه براند و خود قدرت بلامنازع و بی رقیب مرورگرها شود، موضوعی که مورد رضایت تیم مایکروسافت نبود و آنها را مصمم به بازپس گیری بازار کرد.

مایکروسافت اکنون و با ارایه این مرورگر که مبتنی بر کرومیوم است و از ویژگی‌های تقریبا مشابه با گوگل کروم بهره می‌برد، امیدوار است که بازگشتی شکوهمند ومقتدرانه به دوران پیشین و پرافتخار خود داشته باشد.

دیدگاه شما

خبرنامه