مصرف برق را کاهش ندهید برق تان قطع می شود

تاریخ ارسال : 29 مه 2022 ساعت : 12:57 ب.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: بر اساس سازوکارهای لحاظ شده اگر بخش اداری و دولتی میزان مصرف خود را کاهش ندهند، به‌گونه‌ای که میزان مصرف برق آن‌ها نسبت به سال قبل ۳۰ درصد کاهش نیابد برق آن مجموعه قطع خواهد شد.

بخش اداری کشور یکی از بخش‌های پرمصرف انرژی است که رعایت شدن مدیریت مصرف از سوی این بخش می‌تواند به گذر مطمئن از پیک تابستان کمک کند.

بر این اساس امسال شرکت مدیریت شبکه برق ایران مصمم شده تا با کنترل میزان مصرف برق در بخش اداری به تامین برق سایر بخش‌ها کمک کند.

در همین باره «مصطفی رجبی مشهدی» گفته است: طبق ماده ۲ مصوبه هیات وزیران، همه دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی غیردولتی موظف به کاهش ۳۰ درصدی مصرف انرژی نسبت به سال گذشته در طول ساعت کاری روزانه هستند و در صورت رعایت نکردن با قطع برق روبرو می‌شوند.

وی افزود: هیات وزیران در مصوبه خود این دستگاه‌ها را ملزم به کاهش مصرف انرژی کرده است و بنابراین بخش اداری  باید مصرف انرژی خود را در پایان ساعت اداری تا سقف ۶۰ درصد مصرف دوره مشابه سال قبل کاهش دهند.

سخنگوی صنعت برق، گفت: مصرف برق بخش اداری با ابزارهای هوشمند کنترل می‌شود و کنترل رعایت دقیق برنامه‌ها توسط اداره‌ها، از طریق رؤیت‌پذیری و کنترل از راه دور و یا حضور اکیپ‌های نظارتی در هر شهرستان انجام می‌شود.

رجبی مشهدی ادامه داد: درصورتی‌که دستگاه‌های اداری مصرف خود را متناسب با مصوبه هیات وزیران کاهش ندهند، در مرحله نخست اخطار دریافت می‌کنند و در صورت رعایت‌نکردن برق اداره پرمصرف قطع خواهد شد.

 به گفته وی قبل از شروع فصل تابستان برخورد جدی با اداره‌های متخلف آغاز می‌شود و برای این مهم نیز سازوکارهای لازم  لحاظ شده است، از سوی دیگر با توجه به شرایط حال حاضر صنعت برق لازم است تا همراهی مشترکان در تمام بخش‌های خانگی، اداری و تجاری بیشتر شود.منبع: ایرنا

دیدگاه شما

خبرنامه