رونق قسطی فروشی در بازار لوازم خانگی برای فرار از رکود

تاریخ ارسال : 26 جولای 2022 ساعت : 12:01 ب.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

فروشندگان لوازم خانگی از رکود بازار گله مند بوده و از تمایل مردم به خرید کالا آن هم به صورت قسطی صحبت می‌کنند.

هزینه بالای کالاها به همراه کاهش قدرت خرید مردم باعث شده تا بازار لوازم خانگی نیز مانند سایر کالاهای مصرفی مردم با رکود معاملات روبرو باشد. در شرایط فعلی فروشندگان لوازم خانگی از رکود بازار گله مند بوده و از تمایل مردم به خرید کالا آنهم به صورت قسطی صحبت می‌کنند در کنار این موضوع همچنان کالای قاچاق در بازار به وفور یافت شده و با وجود طرح های مقابله با فروش کالای قاچاق هنوز هم سهم فروش آنها در بازار بالاست.

اکبر پازوکی رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی در همین ارتباط به تسنیم می‌گوید: نمی‌توانم بگویم مقابله باکالای قاچاق در بازار لوازم خانگی چندان موثر نبوده اما هنوز اثرات مثبت خود را بر بازار نگذاشته است.

وی معتقد است مقابله با کالای قاچاق  همکاری ارگان‌های مختلف را می طلبد چرا که نمیتوان ممنوعیت را از یک ارگان اعلام اما از مسیرهای دیگر امکان ورود کالای قاچاق را به کشور مهیا کرد. البته باید این نکته را اعلام کنم بازاری که قیمت های بالایی در انواع کالاها دارد امروز در رکود بسر برده و خرید و فروش چندانی انجام نمی شود.

به اعتقاد پازوکی، در بسیاری از کالاها از جمله یخچال ساید بای ساید، لباسشویی و ظرفشویی حجم قاچاق در بازار زیاد است. در کالاهایی که تولید داخل نداریم نیز مانند مایکروفر ورود کالاهای قاچاق بسیار رونق دارد این موضوع در کالاهای لوازم خانگی کوچک نیز تا حد قابل توجهی مشهود است.

وی افزود: بعضی از فروشگاه های بزرگ با دیدن کاهش قدرت خرید مردم اقدام به قسطی فروشی کرده اند که همین امر کسادی معاملات را برای خرده فروشان به وجود آورده است.

دیدگاه شما

خبرنامه