خودرو اسپورت پورشه برای رانندگی در بیابان

تاریخ ارسال : 21 نوامبر 2022 ساعت : 10:47 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email
خودرو اسپورت پورشه برای رانندگی در بیابان

پورشه در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس مدل جدیدی از 911 رونمایی کرد که برای رانندگی در جاده‌های ناهموار ساخته شده است. این ماشین 911 داکار نام دارد و ۲۵۰۰ دستگاه از آن ساخته می‌شود.

ارتفاع ۹۱۱ داکار را می‌توان تا هشت سانتی‌متر افزایش داد و فنربندی و شاسی طوری تغییر داده شده تا بتواند با سرعت روی جاده‌های شنی و سنگلاخ حرکت کند. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۹۱۱ داکار ۳.۵ ثانیه است و حداکثر سرعتش به ۲۴۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

ماشین را می‌توان در دو حالت رالی و آف‌رود تنظیم کرد. در حالت رالی بیشتر بر سرعت بالا در جاده ناهموار تمرکز شده و در حالت آف‌رود تمرکز اصلی افزایش گشتاور و چسبندگی ماشین به جاده ناهموار و لغزنده است. پورشه می‌گوید برای اطمینان از عملکرد ماشین آن را بیش از ۴۸۳ هزار کیلومتر در “شرایط بسیار دشوار” آزمایش کرده است.

خودرو اسپورت پورشه برای رانندگی در بیابان

انتخاب نام داکار اشاره به قهرمانی تیم پورشه در رالی پاریس-داکار در سال ۱۹۸۴ است. مشتریان می‌توانند ماشین را به همان رنگ سفارش دهند. لوازم جانبی از جمله چادر، باربند، جعبه و چراغ روی سقف هم می‌توان سفارش داد.

قیمت ۹۱۱ داکار در آلمان ۲۲۲ هزار و ۲۰ یورو (حدود ۲۳۰ هزار دلار) است. ۹۱۱ مشهورترین مدل پورشه است. در سال‌های گذشته شرکت‌های زیادی ماشین‌ سفارشی براساس ۹۱۱ ساخته‌اند که قیمت گرانی دارد و تقاضا برایش زیاد است. این استقبال باعث شده تا خود پورشه هم بخواهد با مدل‌های خاص که در تعدادی کم تولید می‌شود سهمی از این بازار به دست آورد.

دیدگاه شما

خبرنامه