سلطان‌ رمز ارز جهان متهم به کلاهبرداری شد

تاریخ ارسال : 14 دسامبر 2022 ساعت : 10:06 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email
سلطان‌ رمز ارز جهان متهم به کلاهبرداری شد

دادستان‌های فدرال آمریکا دیروز سه‌شنبه یک پرونده کلاهبرداری علیه «سم بنکمن-فرید»، بنیانگذار و مدیر عامل سابق صرافی «اف‌تی‌ایکس» تشکیل دادند.

بنکمن-فرید ۳۰ ساله دیروز سه‌شنبه در حالی برای نخستین بار در دادگاهی در باهاما حاضر شد که ممکن است به آمریکا مسترد شود. وکیل بنکمن-فرید گفت که موکلش به همراه تیم حقوقی خود در حال بررسی اتهاماتش است.

بر اساس کیفرخواست صادر شده برای بنکمن-فرید، او به سازماندهی یک کلاهبرداری برای فریب سرمایه‌گذاران صرافی «اف‌تی‌ایکس» و انتقال دارایی‌ها به شرکت «آلامدا ریسرچ» (Alameda Research LLC) متهم شده است. شرکت «آلامدا ریسرچ»، دیگر شرکت آقای بنکمن-فرید بود که در زمینه معاملات رمزارزی فعالیت می‌کرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) آقای بنکمن-فرید را به کلاهبرداری از سرمایه‌گذارانی متهم کردند که در صرافی «اف‌تی‌ایکس» سرمایه‌گذاری کرده بودند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ؜بر این نظر است که بنکمن-فرید دست‌کم از ماه مه ۲۰۱۹ بیش از ۱.۸ میلیارد دلار از سرمایه صرافی «اف‌تی‌ایکس» را به شرکت «آلامدا ریسرچ» منتقل کرده است. این کمیسیون اعلام کرده است که علیه بنکمن-فرید به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار شکایت خواهد کرد.

سم بنکمن-فرید با عذرخواهی از سرمایه‌گذارانی که در صرافی «اف‌تی‌ایکس» سرمایه‌گذاری کرده بودند گفت که آگاهانه مرتکب کلاهبرداری نشده است.

او در سال ۲۰۱۹ صرافی «اف‌تی‌ایکس» را تاسیس کرد و با رونق ارزهای دیجیتال، آن را به یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های توکن‌های دیجیتال در جهان تبدیل کرد.

نشریه فوربس آمریکا سال گذشته دارایی بنکمن-فرید را ۲۶.۵ میلیارد دلار تخمین زده بود. صرافی «اف‌تی‌ایکس» در ۱۱ نوامبر اعلام ورشکستگی کرد و حدود یک میلیون سرمایه‌گذار را با ضرر میلیاردها دلاری مواجه کرد.

اعلام ورشکستگی صرافی «اف‌تی‌ایکس» از مهم‌ترین اخبار حوزه کریپتو در ماه‌های گذشته بوده که تأثیر زیادی روی دنیای رمزارزها داشته است.

پلیس باهاما، کشوری که صرافی «اف‌تی‌ایکس» در آن ثبت شده، اعلام کرد که سم بنکمن-فرید روز دوشنبه در ناسائو، پایتخت باهاما بازداشت شده است. این دستگیری به درخواست مقام‌های قضایی ناحیه جنوبی نیویورک و پس از اعلام جرم علیه او انجام شده است.

همچنین بر اساس اعلام پلیس باهاما، بنکمن-فرید به دلیل «تخلفات مالی مختلف» بازداشت شده است.

دیدگاه شما

خبرنامه