علت افزایش قیمت یونولیت سقفی چیست

تاریخ ارسال : 03 دسامبر 2022 ساعت : 10:44 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email
قیمت یونولیت سقفی در اوج

گزارش‌ها حاکی از سیر صعودی قیمت یونولیت است و دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت علت آن را بروز مشکلاتی در پتروشیمی پارس عنوان کرد.

در هفته‌های اخیر برخی سازندگان مسکن و افراد عادی که در حال ساخت منزل خود بودند، از افزایش بی‌رویه نرخ یونولیت گلایه کردند.

برای مثال چند روز پیش یکی از این افراد با اشاره به تاثیر افزایش قیمت یونولیت بر قیمت مسکن، گفت: قیمت هر متر مربع یونولیت به بیش از ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. این در حالی است که قیمت این محصول در شهریور حدود ۷۰ هزار تومان بوده است. بنابراین قیمت هر بار یونولیت در یک ماشین از ۱۲ میلیون تومان به حدود ۸۰ میلیون تومان رسیده است.

اواخر مهر ماه رئیس هیئت مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر علت افزایش قیمت مواد اولیه صنایع پلیمر را مهندسی توزیع از سوی پتروشیمی‌ها عنوان کرده بود.

بار دیگر برای بررسی این موضوع به سراغ دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت رفتیم. علیرضا میربلوک در گفت‌وگو با ایسنا، درباره افزایش قیمت یونولیت گفت: پتروشیمی پارس، مونومر استایرن تولید می‌کند. این واحد به هر دلیلی به مشکل خورده و بعید است تا حدود دو ماه دیگر هم راه بیفتد.

به گفته وی در این شرایط شرکت‌ها مجبور به واردات مونومر استایرن شده‌اند و احتمالا تا اواسط هفته بعد خوراک واحدهایی که فوم ای پی اس (یونولیت) تولید می‌کنند تامین می‌شود و به تولید می‌رسند. علت اینکه چرا فقط ای پی اس به مشکل خورده و پلی استایرن معمولی مشکلی ندارد، این است که این گریدها معمولا در انبار پتروشیمی‌ها وجود داشته است و احتمالا با واردات مونومر استایرن ملتهب نمی‌شود.

دیدگاه شما

خبرنامه