آمار حقیقی مرگ و میر کووید در چین

تاریخ ارسال : 16 ژانویه 2023 ساعت : 5:00 ب.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

چین روز شنبه اعلام کرد از زمانی که این کشور در ماه گذشته سیاست کووید صفر خود را رها کرده، نزدیک به 60000 نفر مبتلا به کووید-19 در بیمارستان جان خود را از دست داده اند، که نسبت به ارقام گزارش شده قبلی که به دنبال انتقاد جهانی از داده های کروناویروس این کشور است، افزایش بسیار زیادی داشته است.


در اوایل دسامبر، پکن پس از اعتراضات گسترده در اواخر نوامبر، سیاست سختگیرانه ضد ویروس سه ساله خود را که شامل آزمایش‌های مکرر، محدودیت‌های مسافرتی و قرنطینه‌های گسترده بود، به طور ناگهانی از بین برد و از آن زمان تاکنون موارد ابتلا در سراسر کشور 1.4 میلیاردی افزایش یافت.


جیائو یاهویی، رئیس اداره پزشکی زیر نظر کمیسیون ملی بهداشت (NHC) در یک نشست خبری گفت که بین 8 دسامبر تا 12 ژانویه، تعداد مرگ و میرهای مرتبط با کووید در بیمارستان‌های چین به 59938 نفر رسید. وی گفت که از این تعداد مرگ و میر، 5503 مورد به دلیل نارسایی تنفسی ناشی از کووید و بقیه ناشی از ترکیبی از کووید و سایر بیماری ها بوده است.


در حالی که کارشناسان بین‌المللی بهداشت حداقل ۱ میلیون مرگ ناشی از کووید را در سال جاری پیش‌بینی کرده‌اند، چین قبلاً از زمان شروع همه‌گیری، بیش از ۵۰۰۰ مرگ را گزارش کرده بود که یکی از پایین‌ترین نرخ‌های مرگ و میر در جهان است.


سازمان بهداشت جهانی این هفته اعلام کرد که چین به شدت کمتر از میزان مرگ و میر ناشی از کووید گزارش می دهد، اگرچه اکنون اطلاعات بیشتری در مورد شیوع آن ارائه می دهد.


به گزارش فولاد ایران، افزایش شدید مسافرت ها در آستانه تعطیلات سال نو چینی، زمانی که صدها میلیون نفر از شهرها به شهرهای کوچک و مناطق روستایی به خانه باز می گردند، این نگرانی را تشدید کرده که موارد افزایش پیدا خواهد کرد.


منبع: CNBC

دیدگاه شما

خبرنامه