شگرد تولیدکنندگان لوازم خانگی در افزایش قیمت

تاریخ ارسال : 03 ژانویه 2023 ساعت : 9:26 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email
شگرد تولیدکنندگان لوازم خانگی در افزایش قیمت

برخی از تولیدکنندگان لوازم خانگی در شرایط رکودی بازار محصولات خود را با شگردهایی خاص آنهم با قیمت های بالا در بازار عرضه می کنند.

در طول هفته اخیر با روند نزولی قیمت دلار پیش بینی ها براین بود تا شاید قیمت لوزام خانگی نیز متاثر از این موضوع روند کاهشی را تجربه کند اما متاسفانه هنوز بازار نسبت به تغییرات نرخ ارز مقاومت کرده و حتی تولیدکنندگان در تلاش برای دریافت مجوز افزایش قیمت هستند.

در شرایط فعلی برخی از تولیدکنندگان تمایلی به عرضه محصول در بازار نداشته ویا برخی دیگر با اعلام لیست های جدید محصولات را با قیمت هایی بالاتر در بازار عرضه کردند.

در این شرایط بیشتر مردم ترجیح می دهند خریدی از بازار نداشته ومنتظر ثبات قیمت ها و حتی روند کاهشی قیمت ها باشند. البته برخی از تولیدکنندگان نیز به جای معرفی لیست جدید، محصولات خود را با شگردهایی خاص آنهم با قیمت های بالا در بازار عرضه می کنند به نحوی که محصول گذشته را با تغییراتی جزئی مانند تغییر صفحه نمایش و یا جابجایی دکمه ها آن را محصول جدید معرفی کرده و راهی بازار می کنند. که واحدهای نظارتی باید با این متخلفین برخورد لازم را انجام دهد.

بررسی ها نشان می دهد در حال حاضر در بازار لوازم خانگی همچنان رکود حاکم است و فروشنده ها برای آنکه محصولات خود را بفروشند در قالب طرح هایی اقساطی اقدام به فروش محصولات می کنند اما هنوز مصرف کننده رغبتی به خرید نداشته و بازار به نوعی در رکود کامل به سر می برد.

به نظر می رسد در شرایط فعلی با نزدیک شدن به بازار شب عید باید سیاست مناسبی برای تشویق مردم به خرید کالا و رفع رکود موجود اعمال کرد تا ضمن خرید محصول توسط مصرف کنندگان چرخه تولید این صنعت نیز با مشکل روبرو نشود.

دیدگاه شما

خبرنامه