پیش بینی یک صعود خوب برای بیت کوین

تاریخ ارسال : 06 فوریه 2023 ساعت : 9:41 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email
پیش بینی یک صعود خوب برای بیت کوین

 اصول همبستگی قیمت بیت‌کوین (BTC) با شاخص‌های کلیدی اقتصاد کلان هنوز مورد مطالعه قرار نگرفته اما برخی از الگوهای آشکار شکل گرفته و یکی از آنها به تازگی، سیگنال صعودی فوق‌العاده نادر را به نمایش گذاشته است.

به نقل از کریپتو، بر اساس تحلیلی که محققی ناشناس در توییتر با ۴۰۰هزار دنبال‌کننده خود به اشتراک گذاشته است، بیت‌کوین (BTC) ممکن است بر اساس شاخصی که به‌طرز ماهرانه‌ای صعودهای آن را در طول تاریخ سکه نارنجی پیش‌بینی کرده بود، در آستانه رکوردی بزرگ باشد.

وی پویایی نسبت بین نرخ اوراق قرضه ۱۰ ساله دولت چین (CN۱۰Y) و شاخص دلار آمریکا (DXY) را دنبال کرد؛ این اندیکاتور به تازگی از خط میانگین متحرک یک ساله خود عبور کرده است.

همچنین، شاخص میانگین متحرک همگرایی/واگرایی (MACD یا MAC-D) که از مومنتوم پیروی می‌کند، به «منطقه سبز» بازگشته است که به‌طور سنتی با احساسات «صعودی» همراه است.

این ترکیب عوامل برای پنج بار در تاریخ بیت‌کوین طی سال‌های ۲۰۱۰، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳، ۲۰۱۷ و ۲۰۲۰ سیگنالی خوش‌بینانه معتبر برای بزرگترین ارز دیجیتال بود. آخرین ظهور آن منجر به افزایش هشت برابری قیمت بیت‌کوین  در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱- ۲۰۲۰ شد. چشمگیرترین انگیزه آن در سال ۲۰۱۰ ثبت شد، زمانی که قیمت بیت‌کوین در چند ماه ۴۷هزار درصد افزایش یافت.

به گزارش ایسنا ، از آنجایی که بیت‌کوین برای دومین بار در تلاش است تا ۲۴هزار دلار را دوباره تسخیر کند، شاخص ترس و طمع آن برای پنج روز متوالی در منطقه طمع باقی مانده است.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۰۸ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۳۸ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۱.۵۵ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۱ درصد کاهش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۳۸.۵۹ میلیارد دلار است که ۲۹.۸۶ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۴.۰۷ میلیارد دلار است که ۱۰.۵۶ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۳۳.۸۸ میلیارد دلار است که ۸۷.۷۹ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

دیدگاه شما

خبرنامه