آتش گرفتن خودروها در ونزوئلا زیر سر بنزین‌ ایرانی؟

تاریخ ارسال : 07 مه 2023 ساعت : 10:48 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email
آتش گرفتن خودروها در ونزوئلا زیر سر بنزین‌ ایرانی؟

پیرامون ادعای رسانه های خارجی در خصوص کیفیت پایین بنزین صادراتی ایران به ونزوئلا، ایسنا از وزارت نفت ماجرا را  جویا شد، یک منبع مطلع در این زمینه گفت: ایران صادرات عمده ای به ونزوئلا نداشته است و تنها یک محموله در فروردین ماه به این کشور صادر شده است، ضمن اینکه اساسا هر نوع صادرات فراورده های نفتی از مبادی رسمی ایران صورت می گیرد و تحت استانداردهای شناخته شده بین المللی انجام می شود و از نظر کیفیت محموله ها مشکلی ندارند.

تولیدات پالایشگاهی صادراتی ایران همان تولیداتی  است که در داخل کشور مصرف می شود، اگر چنین موضوعی صحت داشت در مقاصد دیگر صادراتی نیز می بایست مشکلات مشابهی را گزارش می کردند، بنابراین چنین موضوعی از سوی وزارت نفت تایید نمی شود که کیفیت سوخت ایران موجب آتش سوزی شده باشد.

آنطور که گفته شده ممکن است نقص فنی خودرو و یا موضوعات دیگر عامل این مساله بوده باشد، بخش عمده ای از تولیدات پالایشگاهی ایران با استانداردهای یورو ۴ تولید می شود که کیفیت مطلوب را دارد و از این نظر مشکلی نیست، ضمن اینکه درداخل ایران نیز همین محصولات استفاده می شود و گزارشی در خصوص نا ایمن بودن سوخت مطرح نشده است.

به تازگی همکاری نفتی ایران و ونزوئلا در زمینه توسعه میدان‌ها، نوسازی پالایشگاه‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی و تجارت نفت با امضای اسناد و تفاهم‌نامه‌های تازه همکاری کلید خورده است.

دیدگاه شما

خبرنامه