کشف مجسمه کمیاب یک خانواده را پولدار کرد! + عکس

تاریخ ارسال : 11 ژوئن 2023 ساعت : 3:35 ب.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

مجسمه کمیاب بودای چینی که در خانه یک خانواده فرانسوی پیدا شد و بخشی از یک مجموعه احتمالا گم‌شده است، قرار است در پاریس به حراج گذاشته شود.

کشف مجسمه کمیاب یک خانواده را پولدار کرد! + عکس

به گزارش رویترز، بنا به گفته خانه حراج بونهامز، این قطعه، یک مجسمه چوبی بسیار کمیاب و یک اثر مذهبی بودایی است که در قرن ۱۲ تا ۱۳ میلادی در زمان سلسله جین ساخته شده و پیش‌بینی می‌شود در حراجی ۱۳ ژوئن در پاریس به قیمت یک میلیون یورو (۱.۱ میلیون دلار) به فروش برسد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، این مجسمه به ارتفاع بیش از یک متر، آخرین بار در دهه ۱۹۳۰ میلادی به یک خانواده در بولون، حومه پاریس فروخته شده بود. مجسمه‌های بزرگی مانند مجسمه‌ای که قرار است فروخته شود، در اصل برای معابد بودایی ساخته شده‌اند.

«کارولین شولتن»، رئیس هنر چینی خانه حراج بونهامز گفت که خانواده دارنده مجسمه از ارزش آن بی‌اطلاع بودند تا زمانی که او را برای برآورد قیمت این اثر فراخواندند. 

او اضافه کرد: «آنچه از آن زمان (آخرین فروش) رخ داده این است که انگشتان یک دست این مجسمه از دست رفته است، زیرا هنگام فروخته شدن آن در سال ۱۹۳۲ میلادی به وضوح وجود داشته است.»

خانه حراج بونهامز همچنین عنوان کرد: به احتمال زیاد تنها تعداد اندکی از چنین آثاری در جهان باقی مانده که بیشتر در موزه‌ها نگهداری می‌شوند و این مجسمه یکی از معدود موارد باقی‌مانده است. بنابراین کاملاً ممکن است قطعات بیشتری از این گروه مجسمه‌ها وجود داشته باشند که هنوز در فرانسه یا شاید در بلژیک یا سوئیس باشند.

کشف مجسمه کمیاب یک خانواده را پولدار کرد! + عکس

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

خبرنامه