تحقیق جدید مشخص می‌کند اندروید بهتر است یا iOS

تاریخ ارسال : 27 ژوئن 2023 ساعت : 11:23 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email
تحقیق جدید مشخص می‌کند اندروید بهتر است یا iOS

گزارش جدیدی از «گرین اسمارت فونز» که بر اساس نتایج یک تحقیق منتشر شده،نشان می‌دهد که کاربران اندروید نسبت به کاربران دیگر که با سیستم عامل iOS کار می‌کنند با مشکلات کمتری مواجه می‌شوند، بر همین اساس اندروید ممکن است سیستم عامل حساس تر و بیشتر مبتنی بر درک مستقیم‌ باشد.

یافته‌ها نشان می‌دهد که کاربران آیفون در آمریکا تقریباً ۳۵۹ هزار بار در ماه برای یافتن راهکارهایی برای عملکردهای اساسی و رایج سیستم عامل iOS جستجو می‌کنند که این رقم حیرت‌انگیز ۵۸ درصد بیشتر از کاربران اندروید است. به طور خاص، بیشترین اختلاف در جستجوهای «نحوه پاک کردن تمام محتوا و تنظیمات» مشاهده شد، به طوری که کاربران iOS شش برابر بیشتر از کاربران اندروید جستجو می‌کردند.

در این نظرسنجی ۱۲ عملیات رایج مقایسه شد و اندروید در ۱۰ مورد از این دوازده زمینه بهتر از iOS عمل کرد و کاربران کمتری نیاز به جستجوی دستورالعمل‌ها داشتند. اندروید فقط در گرفتن اسکرین شات و اسکن کدهای QR از iOS عقب‌تر بود، جایی که iOS برای کاربران بصری تر به نظر می رسید.

به طور متوسط، ۲۲۶.۰۰۰ جستجو ماهانه توسط کاربران اندروید برای یافتن راهکارهایی برای عملکردهای اساسی و رایج انجام شده در حالی که این رقم برای کاربران ۳۵۸.۰۰۰ بوده است که این تفاوت ۵۸.۴۱ درصد است.

اگرچه بحث طولانی مدت بر سر برتری بین اندروید و iOS با استدلال‌هایی برای انعطاف پذیری و سفارشی سازی اندروید در برابر سرعت و امنیت طولانی مدت iOS ادامه دارد، این مطالعه نشان می‌دهد که ممکن است کار کردن با اندروید برای کاربر عادی آسان‌تر باشد. این تحقیق بر اساس تجزیه و تحلیل حجم جستجوی گوگل در آمریکا طی ۱۲ ماه گذشته انجام شد و از قالب کلیدواژه یکسانی برای هر دو سیستم عامل برای حفظ ثبات استفاده کرد./ هفت صبح

دیدگاه شما

خبرنامه