رکورد شگفت‌ انگیز تردز در ۵ روز!

تاریخ ارسال : 10 جولای 2023 ساعت : 11:19 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

شبکه اجتماعی اینستاگرام تردز داغ‌ترین موضوع یک هفته اخیر بوده است. این اپلیکیشن در چند ساعت نخست آغاز به کار خود میلیون‌ها کاربر را جذب کرد و حالا شواهد نشان می‌دهد که تعداد کاربران این پلتفرم به حدود ۱۰۰ میلیون رسیده است. علاوه‌براین، حساب‌های کاربری اپل هم در Threads فعال شده‌اند.

رکورد شگفت‌انگیز تردز در ۵ روز!

به گزارش اقتصاد آنلاین، دیجیاتو نوشت: شبکه اجتماعی تردز حالا بیش از ۹۷ میلیون کاربر دارد. با توجه به این که حساب‌های کاربری در این پلتفرم به اینستاگرام متصل هستند، در صفحه پروفایل اینستاگرام افراد می‌توانید شماره اکانت آن‌ها در تردز را ببینید. این شماره ظاهراً به حدود ۹۷ میلیون رسیده است.

مارک زاکربرگ تقریباً دو روز پیش گفته بود که تعداد ثبت‌نام‌ها در تردز از ۷۰ میلیون عبور کرده است. او ادعا می‌کرد که این رقم بسیار فراتر از انتظارات آن‌ها بوده است. حالا این پلتفرم سریع‌تر از تمام پیش‌بینی‌ها به آستانه ۱۰۰ میلیون حساب کاربری رسیده است.

رکوردشکنی اینستاگرام تردز از نظر جذب کاربران جدید

اگر بخواهیم مقایسه‌ای میان دستاورد عظیم تردز و دیگر پلتفرم‌های بزرگ دنیای فناوری داشته باشیم، می‌توانیم به ChatGPT اشاره کنیم که پس از گذشت حدود دو ماه به ۱۰۰ میلیون کاربر رسید. برای تیک تاک حدود ۹ ماه طول کشید تا به این نقطه برسد و خود اینستاگرام هم پس از گذشت دو سال و نیم توانست نظر ۱۰۰ میلیون کاربر را جلب کند.

البته این مقایسه شاید چندان درست نباشد، چون تردز به لطف اتصال با اینستاگرام به‌طور پیش‌فرض به یک پایگاه کاربری عظیم بالغ بر یک میلیارد نفری این شبکه اجتماعی دسترسی داشته است. اما از طرف دیگر نباید فراموش کنیم که این شبکه اجتماعی هنوز در اتحادیه اروپا عرضه نشده است.

در این میان حساب‌های اپل ازجمله اپل نیوز، اپل بوکس و اپل موزیک هم در شبکه اجتماعی Threads فعال شده‌اند.

کاربران توییتر در چند وقت اخیر به‌دنبال جایگزینی برای این شبکه اجتماعی بودند که مدیریت ایلان ماسک باعث اعمال تغییرات بحث‌برانگیزی در آن شده بود. درنتیجه، عرضه تردز در بهترین زمان برای شکست‌دادن توییتر اتفاق افتاد. البته حالا ایلان ماسک در نامه‌ای به مارک زاکربرگ خواستار پایان‌دادن به سوءاستفاده سیستماتیک از اسرار توییتر و کپی‌برداری از این شرکت شده است.

دیدگاه شما

خبرنامه