واکنش آمریکا به امضای قریب الوقوع برجام

تاریخ ارسال : 08 جولای 2023 ساعت : 11:29 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید در اظهاراتی به رایزنی های واشنگتن با تهران در خصوص تبادل زندانیان پرداخت و گفت که توافق هسته‌ ای قریب الوقوع با ایران در کار نیست.

فوری / واکنش آمریکا به امضای قریب الوقوع برجام

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، جان کربی، سخنگوی شورای عالی امنیت ملی کاخ سفید در گفت‌وگو با روزنامه الشرق تاکید کرد که واشنگتن همواره از کانال‌های گفت‌وگو با ایران حتی در دوره‌ای که تلاش‌ها برای احیای برجام متوقف شد، محافظت کرد.

او گفت: برای مثال ما به طور روتین در خصوص آزادی زندانیان آمریکایی موجود در تهران با ایرانی‌ها گفت‌وگو می‌کنیم.

جان کربی درباره اخبار منتشرشده مبنی بر تلاش ایران برای توقیف دو کشتی تجاری در آب‌های خلیج فارس نیز مدعی شد که ایرانی‌ها غیرمسئولانه رفتار می‌کنند اما این امر به معنای توقف تماس‌ها با این کشور نیست.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید خاطرنشان کرد که وجود خطوط ارتباطی با ایران مساله بدی نیست بلکه بالعکس امر خوبی است. او گفت که گفت‌وگو با ایران لزوما بدین معنا نیست که این کشور از رفتارهایی که ما مخالف آن هستیم، عدول کند.

جان کربی تاکید کرد که آمریکا در خلیج فارس حضور نظامی دارد و به فعالیت خود ادامه می‌دهد و با برخی اقدامات بی‌ثبات‌کننده در منطقه مقابله می‌کند.

او درباره توافق هسته‌ای نیز گفت که توافق قریب‌الوقوعی با ایران در این زمینه نداریم.

این مقام آمریکایی درباره توافق تبادل زندانیان نیز گفت که نمی‌توانم به جزئیات بپردازم اما درخصوص بازگرداندن شهروندان آمریکایی بازداشت‌شده در ایران و روسیه با دو کشور گفت‌وگو کردیم. منبع: ایسنا

دیدگاه شما

خبرنامه