گوشی شیائومی بخریم یا هوآوی؟

تاریخ ارسال : 30 ژوئن 2023 ساعت : 3:26 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

رقابت بین دو برند شیائومی و هواوی بسیار نزدیک است و هر یک سعی دارد از دیگری پیشی بگیرد.

گوشی شیائومی بخریم یا هوآوی؟ + لیست قیمت انواع گوشی شیائومی و هوآوی

در هر شرکتی تمایل دارد سهم بازار بیشتری را به دست آورد. در شرایطی که سامسونگ و اپل در جایگاه دوم و سوم قرار دارند، هواوی و شیائومی رتبه ۴ و ۱ را در سطح جهانی دارند. در اوایل امسال، شیائومی موفق شد که از نظر فروش از هواوی، اپل و سامسونگ پیشی بگیرد. هر چند این موفقیت بزرگ برای شیائومی محسوب می شد اما این “برد” در مورد نبرد بین گوشی های هوشمند آنها صدق نمی کند و این همان چیزی است که امروز به آن توجه می کنیم.

شیائومی یک شرکت بزرگ چینی در فروش لوازم الکترونیکی مصرفی می باشد. این شرکت در پکن مستقر است. با اینکه این شرکت عمدتا به دلیل تولید گوشی های هوشمند در جهان معروف است، اما جالب است بدانید Xiaomi بازار لوازم خانگی و سایر محصولات مانند لپ تاپ، دوربین و پوشاک را نیز در دست دارد.

وقتی این سوال مطرح می شود که بین شیائومی و هواوی کدام بهتر است؟ پاسخ واقعا پیچیده است. در حالی که مقایسه مشخصات کلی این دو آسان است، هر دو غول لوازم الکترونیکی مصرفی دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که آنها را از هم متمایز می کند.

شیائومی در مقابل هواوی: دوربین ها

یک جنبه ای که در آن رقابت وجود دارد بحث دوربین است. هواوی به طرز باور نکردنی ای در این ماراتن جلو تر است. سری های هواوی Mate و P دارای دوربین های باورنکردنی Leica هستند که جز بهترین دوربین ها در جهان به شمار می روند. در واقع زمانی که صحبت از دوربین به میان می آید، هواوی با امثال اپل رقابت می کند. دوربین گوشی های شیائومی در اخیرا بهتر شده اند و Mi 11 Ultra نمونه خوبی از یک گوشی هوشمند با دوربین شگفت انگیز است اما با تمام این تفاسیر چاره ای جز شکست در مقابل هوآوی نخواهد داشت.

اگرچه رقابت بین شیائومی و هواوی نسبتاً نزدیک است؛ اما شیائومی به عنوان یک کسب و کار که محصولات زیادی دارد برنده است. با این حال، وقتی صحبت از خود گوشی های هوشمند می شود، صادقانه این دو برابر هستند یا بهتر است بگوییم خرید هر یک از آنها یک انتخاب شخصی است. اگر صرفاً به دنبال یک دوربین عکاسی با طراحی خوب هستید، هواوی ارزش سرمایه گذاری را دارد. با این حال، اگر به دنبال یک گوشی با عملکرد خوب می گردید قطعا شیائومی انتخاب بهتری خواهد بود.

دیدگاه شما

خبرنامه