عرضه لاستیک با نرخ دولتی آغاز شد

تاریخ ارسال : 06 آگوست 2023 ساعت : 12:56 ب.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email
عرضه لاستیک با نرخ دولتی آغاز شد

مدیرکل دفتر خدمات آماد و توزیع وزارت صمت، گفت: عرضه لاستیک خودرو با نرخ مصوب به همان شیوه قبل یعنی ثبت‌نام در سامانه‌ تخصیص تایر و روغن موتور انجام می‌شود و به تازگی طرح جدیدی از سوی وزارت صمت اجرا نشده است.

محمد جواد نظر زاده در پاسخ به این سوال که آیا طرحی برای عرضه لاستیک به اصطلاح دولتی آغاز شده است؟ اظهار داشت: وزارت صمت چنین طرحی را اجرا نکرده است ضمن آنکه‌ در حال حاضر برنامه و طرح جدید در مورد عرضه لاستیک خودروهای سنگین وجود ندارد و شیوه همان شیوه قبلی است.

مدیرکل دفتر خدمات آماد و توزیع وزارت صمت افزود: همه لاستیک‌های وارداتی و تولیدی خودروهای سنگین مانند گذشته در سامانه‌ تخصیص تایر و روغن موتور به نشانی Kala.ntsw.ir ثبت می‌شود و متقاضیان و به عبارتی دارندگان خودروهای سنگین نیز می‌توانند تقاضا برای خرید لاستیک را در این سامانه ثبت کنند. 

وی بیان داشت: بنابراین در صورتی که لاستیک موجود باشد براساس سهمیه به دارندگان خودروهای سنگین، ‌تعلق می‌گیرد و این نحوه عرضه و توزیع فرآیند جدیدی نیست و از سال‌ها قبل نیز اجرا می شده است. 

مدیرکل دفتر خدمات آماد و توزیع وزارت صمت درباره توزیع لاستیک‌ خودرو سواری بیان داشت: عرضه لاستیک خودروهای سبک در حوزه کاری اینجانب نیست. 

پیش از این نیز محمد‌حسین قمری، مدیرکل دفتر خدمات عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت در مصاحبه ای به فارس گفته بود: به دلیل آنکه ارز کارخانه‌های تولید تایر تأمین نشده است کارخانه‌ها نمی‌توانند نیاز بازار را تامین کنند بنابراین تقریبا با 10 درصد ظرفیت‌ تولید می‌کنند.

دیدگاه شما

خبرنامه