درج قیمت تولیدکننده به جای مصرف‌کننده بر روی کالاها

تاریخ ارسال : 19 دسامبر 2021 ساعت : 9:23 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان گفت: در طرح جدید، قیمت تولید کننده به جای قیمت مصرف‌کننده درج می‌شود و قیمت درج شده روی کالا به منزله فاکتور خرید است.

عباس تابش روز گذشته در یک برنامه خبری درباره درج قیمت تولید‌کننده به جای قیمت مصرف‌کننده بر روی کالاها افزود: تفاوت طرح فعلی با طرح سال 97 در مورد قیمت‌گذاری کالا این است که در طرح سال 97 مقرر شده بود که قیمت مصرف‌کننده از روی کالا حذف شود، اما در طرح جدید به جای قیمت مصرف کننده قیمت تولید کننده بر روی کالا درج می‌شود. 

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان  با بیان اینکه در زنجیره تغییری ایجاد نمی‌شود و نحوه اطلاع رسانی تغییر می‌کند، افزود: امروز به دنبال آن هستیم که مرز بین فروش از تولید کننده به شبکه توزیع و از شبکه توزیع به مصرف کننده شفاف شود. 

وی با اشاره به تخفیف‌های اغوا کننده در برخی فروشگاه‌ها زنجیره‌ای اظهار داشت: بعضا برخی فروشگاه‌ها تخفیف 50 درصدی بر روی کالا‌های خود ارائه می‌کردند که در زمان رسیدگی به این موضوع نیز، فاکتور مستندی موجود نبود که این کالا به چه قیمتی خریداری شده است و براساس چه قیمتی این تخفیف اعمال شده است. 

تابش اظهار داشت: در مدل جدید قیمت درج شده روی کالا به منزله فاکتور خرید است، لذا ما دیگر فاکتوری را از عرضه کننده نمی‌خواهیم و در طرح جدید، عرضه کننده مکلف است، قیمت فروش به مصرف‌کننده نهایی را روی کالا به اطلاع آنها برساند. 

وی افزود: یعنی مصرف کننده هم قیمت مصرف‌کننده و هم قیمت تولید کننده را روی کالا را می‌تواند مشاهده کند. 

تابش اظهار داشت: رابطه بین عرضه کننده و تولید کننده پیش از این برای ما شفاف نبود و بعضا ارتباطاتی وجود داشت که ماحصل آن تخفیف‌های اغوا کننده بود. 

دیدگاه شما

خبرنامه