اعدام دسته‌ جمعی در عربستان مغایر با مبانی اولیه حقوق بشر است

تاریخ ارسال : 14 مارس 2022 ساعت : 10:31 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اعدام دسته جمعی اخیر در عربستان این اقدام غیر انسانی را در مغایرت با مبانی اولیه حقوق بشر و حقوق بین‌الملل و اقدامی مغایر با اصول انسانی و رویه‌های حقوقی پذیرفته شده بدون رعایت فرآیندهای عادلانه قضایی دانست.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم،‌ سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اعدام دسته جمعی اخیر  در عربستان این اقدام غیر انسانی را در مغایرت با مبانی اولیه حقوق بشر و حقوق بین الملل و اقدامی مغایر با اصول انسانی و رویه های حقوقی پذیرفته شده بدون رعایت فرآیندهای عادلانه قضایی دانست.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد اعدام و خشونت افسارگسیخته راه حل بحرانهای خود ساخته نیست و دولت عربستان نمی تواند از عناوین متداول برای پوشاندن آشفتگی های سیاسی و قضایی و سرکوب مردم سوء استفاده نماید.

خطیب زاده با یادآوری اعمال استانداردهای دوگانه کشورهای غربی و استفاده ابزاری از مفهوم حقوق انسان،  سکوت و بی عملی کشورهای مدعی حقوق بشر به این گونه اقدامات را محکوم کرد  و آن را نشانه‌ای از دورویی این کشورها در بهره برداری سیاسی از مفهوم حقوق بشر برای مطامع سیاسی خود و علیه دولتهای مستقل دانست.منبع: تسنیم

دیدگاه شما

خبرنامه