جزئیات تازه از بازگشایی ثبت سفارش موبایل بالای ۶۰۰ دلار

تاریخ ارسال : 12 سپتامبر 2022 ساعت : 12:00 ب.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email
جزئیات تازه از بازگشایی ثبت سفارش موبایل بالای 600 دلار

بر اساس اطلاعیه سامانه جامع تجارت، ثبت سفارش برخی مدل های تفن همراه منوط به تامین ارز از محل صادرات خود شده است.

بر اساس تازه ترین اطلاعیه سامانه جامع تجارت، روند تخصیص ارز برخی مدلهای گوشی تلفن همراه  از جمله گوشی های بالای 600 دلار که در هفته های اخیر با توقف رو به رو شده بود از سرگرفته میشود.

در تازه ترین اطلاعیه سامانه جامع تجارت در خصوص واردات تلفن همراه اعلام شده است، ثبت سفارش  تلفن همراه  سری های z، N و S  سامسونگ و… صرفا از محل تامین ارز از محل صادرات خود امکان پذیر است.

 با توجه به اینکه این شرط تامین ارز از محل صادرات خود با موضوعاتی مثل رتبه اعتباری بازرگانان و سقف واردات که از قبل تعیین  اجرایی شده در تعارض است به نظر میرسد در صورت تداوم اعمال این شرط نباید چشم انداز روشنی از تزریق این سری از تلفنهای همراه در بازار داشت. 

یکی از عواملی که برخی کارشناسان در خصوص  تداوم ثبت سفارش، واردات و اخذ حقوق ورودی 12 درصدی این مدلهای تاکید دارند،‌بحث جلوگیری از واردات از طذیق رویه مسافری یا کالای همراه مسافر است. لازم به ذکر است دهها هزار تلفن همراه از طریق پاسپورت مسافران وارد کشور شده است.  این موضوع به قدری چالش بر انگیز شده بود که  حتی گمرک ایران اعلام کرد گوشی های مسافری که مربوط به سفر اربعین باشد، رجیستری نخواهد شد.

دیدگاه شما

خبرنامه