قیمت هر پاکت سیمان در بورس کالا ۳۳ هزار تومان

تاریخ ارسال : 04 دسامبر 2022 ساعت : 9:05 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email
قیمت هر پاکت سیمان در بورس کالا 33 هزار تومان

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت با تاکید بر اینکه افزایش قیمت سیمان صحت ندارد، گفت: در حال حاضر قیمت هر پاکت سیمان 50 کیلویی در بورس کالا 33 هزار تومان است.

 سیف الله امیری ضمن تکذیب نرخ‌ 80 هزار تومانی هر پاکت سیمان اظهار داشت: قیمت سیمان طی هفته‌های اخیر نه تنها افزایش نداشته بلکه کاهش نیز داشته است.

وی اظهار داشت: براساس جلسه‌ای که با اعضای انجمن کارفرمایی سیمان و عاملان توزیع در روز جاری برگزار شد، آنها از ارزان شدن آن صحبت می‌کردند.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت افزود: در آخرین عرضه انجام شده از تاریح پنجم تا یازدهم آذرماه در مجموع یک میلیون و 400 هزار تن سیمان در بورس کالا عرضه و به همین میزان نیز تقاضا برای آن وجود داشت.

امیری افزود: قیمت هر کیسه 50 کیلویی سیمان در بورس کالا در حال حاضر 33 هزار تومان و قیمت هر 50 کیلوگرم فله‌ای 29 هزار تومان است، لذا گرانی سیمان به هیچ عنوان صحت ندارد.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد نگرانی‌ها از کمبود گاز در فصل سرما، دلیل این شایعات باشد، گفت: این در حالی است که مشکل سوخت شرکت‌های سیمانی را با تامین مازون مورد نیازشان پیش از فصل سرماه حل کرده‌ایم.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت بیان داشت: اکنون 14 میلیون و 500 هزار تن کلینکر در انبارها دپو شده است که عمده سوخت در تولید سیمان نیز مربوط به آن است.

دیدگاه شما

خبرنامه