سرگیجه در بازار ارز

تاریخ ارسال : 14 مارس 2023 ساعت : 11:53 ق.ظ 0 نظر
Print Friendly, PDF & Email
سرگیجه در بازار ارز

بازار دیروز دوشنبه در ساعت عادی رشد کمی داشت اما در پشت خط کانال عوض کرد. معامله‌گران می‌گویند خبر یکشنبه وزیر خارجه درباره تبادل زندانیان خیلی از آن‌ها را وارد ضرر کرد. تکذیب آمریکا و خبرهای بعدی فرصتی برای جبران زیان است. با توجه به وضعیت بازار نقدی و تسلط نسبی بازارساز، جبران ضرر در بازار فردایی برای معامله‌گران محتمل‌تر است.

البته دیدگاه دیگری هم مقابل این نظر وجود دارد. از نگاه این گروه حمایت دلار در مرز ۴۳ هزار موجب شد بازار ارز تقریبا در خصوص کف مطمئن شود و کسانی که از بازار عقب کشیده بودند دوباره به بازار برگردند. با توجه به حساسیت‌های بازار نقدی، برخی از آن‌ها ترجیح می‌دهند در بازار فردایی داد و‌ستد کنند و در حال حاضر این بازار علامت واضح تری می دهد.

برآیند نظرات معامله‌گران نشان می دهد بازار در محدوده کنونی رنج شود حتی برخی می‌گویند دولت و ملت از دلار ۴۵ هزار تومانی راضی هستند اما اگر این نظر درست باشد رنجی بازار تا چه زمانی طول می‌کشد؟

دو گروه نظر وجود دارد گروه اول تصور می‌کند اگر در روزهای عید نوسانی رخ ندهد عمر رنج بودن بازار تا نیمه تابستان طول می‌کشد. اما گروه دیگر تصور می‌کند بازار در اردیبهشت از حالت رنجی خارج خواهد شد. این دو گروه در یک نکته هم اشتراک نظر دارند دامنه ۴۰ فقط در صورت خبر شروع مذاکرات ممکن است از دست برود.

قیمت سکه هم در بازار رشد بیش از یک میلیون تومان را تجربه کرد و در پشت خط هم وارد کانال ۲۷ میلیون شد. در حال حاضر حباب سکه مجددا ۶ میلیونی شده که نشان می‌دهد قیمت سکه از قیمت دلار دوباره سبقت گرفته است.

نکته بازار، نرخ حواله درهم است. این نرخ چپ‌زن جدید بازار شده است، در دو روز گذشته درهم در کانال ۱۱ باز شده و در کانال ۱۲ بسته می‌شود بر پایه قیمت درهم، دلار نقدی در تهران حباب دارد با این حساب باید کدام بازار خود را با دیگری در روزهای آینده تنظیم کند./ اکوایران

دیدگاه شما

خبرنامه